Floreant behoudt de achtste plek

BOSKOOP – In een nat en spannend slotduel van het seizoen wist Floreant zijn achtste plek in de competitie vast te houden. Tegenstander VEP had nog alles om voor te spelen, maar trok uiteindelijk met 0-2 aan het langste eind.
Bakken uit de hemel
De ploeg uit Woerden stond voor de wedstrijd op 25 punten, evenveel als VVOR en SPV. Twee van deze ploegen moeten de nacompetitie in om degradatie te ontlopen. Voor VEP stond er dus nog wat op het spel, voor Floreant niet. Het team kon alleen nog een plekje op de ranglijst stijgen of dalen.
Voor het eerst sinds tijden viel de regen met bakken uit de hemel, waardoor de tribune erg vol zat. Er was een hele delegatie supporters uit Woerden meegekomen. Velen daarvan riepen voortdurend wat de spelers moesten doen of hadden moeten doen. De eerste kans leek er te komen voor Floreant, maar een vrije trap op het randje van het strafschopgebied werd erg slecht genomen.
VEP hanteerde, net als in de uitwedstrijd, vaak de lange bal, maar bouwde ook weleens op, vooral vanaf rechts. De eerste corner leverde een doelpunt op: bij de tweede paal kon ongehinderd worden binnengekopt: 0-1.
Doelgevaar
Floreant kende nogal wat afwezigen, vooral door blessures, en kreeg geen enkele kans op de gelijkmaker. Keeper Jeroen van Tol kon zich onderscheiden, omdat VEP regelmatig tot doelgevaar kwam. In de tiende minuut na rust leek de 0-2 gemaakt te zijn, maar dit doelpunt werd geannuleerd vanwege buitenspel. Coach Mark Imandt wisselde weer volop, maar er kwam geen ander beeld op het veld. VEP kreeg nog een paar levensgrote kansen, vooral uit dode spelmomenten.
Andere selectie
Vijf minuten voor tijd werd de eindstand op het bord gezet: de 0-2 werd gemaakt uit een goed uitgespeelde counter, ook weer vanaf rechts. Na afloop bleek dat ook VVOR en SPV gewonnen hadden, waardoor VEP alsnog aan de bak moet in de nacompetitie, met een iets minder doelsaldo dan VVOR (-7 om -6). Floreant speelt volgend jaar weer in de vierde klasse, maar met een flink andere selectie. Drie spelers, Thijs, Bas en Bruce, stoppen bij het eerste. Zeker vijf anderen vertrekken komende zomer naar andere clubs: Dylan, Jurre, Luuk, Tristan en Jeroen.






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie