Boskoopse kerstmarkt: ‘Gezellig en behaaglijk warm’

Uit
Gezellige drukte bij de kerstmarkt van Proef de Tuin
Gezellige drukte bij de kerstmarkt van Proef de Tuin (Foto: Rob Langerak)

BOSKOOP – De kerstmarkt bij Proef de Tuin is zaterdag en zondag druk bezocht. Verkeersregelaars waren nodig om iedereen naar een parkeerplek te kunnen leiden, maar binnen in de kas moesten de bezoekers zelf hun weg vinden in een aantal nauwe gangpaden. Daar was een breed aanbod van kerst- en aanverwante artikelen.

Door Rob Langerak

Decoratiemateriaal, kaarsen en veel zelfgemaakt handwerk is er te koop. Een man vertelt dat hij zijn dunne houten kersthangers met Disneyfiguren op de laserprinter heeft vervaardigd. Een kunstenares probeert de door haar gemaakte kerstkaarten aan de man te brengen, terwijl Anneke Wiltink en Maaike Fluitsma perfect uitgedost hun boek Egel & Mol over de beste vrienden in het bos als zoete broodjes verkopen. Origineel is ook een grote bak met kralen, waaruit bezoekers zelf een bakje kunnen vullen. De enige voorwaarde is, dat er geen kop op mag zitten en het dekseltje op een normale manier dicht kan.

De Goudse Helma Verhoef en Ineke van Zijl zijn al 60 jaar vriendinnen en hebben hun tafels met zelf gemaakte kerstdecoraties naast elkaar. “Een tijdje geleden zagen wij de aankondiging toen wij hier in het restaurant samen aan de thee zaten. Wij hebben toen meer informatie gevraagd, zijn op een lijst gezet en mochten ook daadwerkelijk komen", vertelt Verhoef. 

“Tableautjes, stolpen met kerstdecoraties en engeltjes: we hebben het allemaal zelf gemaakt”, vult Van Zijl aan. De dames vertellen dat zij er al in de zomer mee zijn begonnen. “Nee hoor, wij hebben er toen nog geen kerstmuziek bij gedraaid om in de juiste stemming te komen”, stelt Verhoef lachend. Lang duurt het gesprek met beide dames niet, want er komen weer klanten aan. “Ja, we hebben het heel druk en zijn dik tevreden over de verkoop. Daarnaast krijgen we veel complimenten over ons werk.”

Streekwinkel

Vanuit een inham klinkt muziek. Begeleid door een accordeonist zingt een goed (kerst)gemutst shantykoor niet alleen kersmuziek, maar ook ‘My Bonnie Is Over the Ocean’ en diverse zeemansliederen. Tijdens de kerstmarkt pikt ook de streekwinkel zijn graantje van de drukte mee. In de theeschenkerij is het zoeken naar een plekje voor een beker chocolademelk of andere lekkernijen. Het echtpaar Hendrikman vertelt daar dat de kerstmarkt zeker een bezoek waard was. “Heel leuk, gezellig en behaaglijk warm. Wij zijn ook veel bekenden uit Boskoop tegengekomen.”

Nagenieten kan buiten nog bij de kraam van Eeterij Het Keldertje, waar vers gebakken oliebollen worden verkocht. "Zullen we er hier eentje opeten of nemen we wat mee voor bij de koffie?”, vangen we daar nog net op.

Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van gemeente Alphen aan den Rijn. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.

Koorzang zorgde voor extra sfeer
Het boek Egel & Mol werd op passende wijze verkocht
De stand met luchtjes trekt vooral vrouwen aan

Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: