Doodgeschoten Marcel (61) op NDSM-kade in Amsterdam-Noord was gevangenisbewaarder bij PI Zaanstad

AMSTERDAM-NOORD/ZAANSTAD - De man die vrijdagmiddag is doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord, was werkzaam in de penitentiaire inrichting (PI) Zaanstad. Het gaat om de 61-jarige Marcel.
Marcel was afdelingshoofd bij PI Zaanstad. Hij werkte al jarenlang in het gevangeniswereld. Voordat hij in Zaanstad ging werken, werkte hij in de Bijlmerbajes in Amsterdam.
Woordenwisseling op het terras
De politie kreeg vrijdagmiddag rond 15.00 uur een melding van een schietpartij op de NDSM-kade. Op een terras ontstond een woordenwisseling, daarna werd er geschoten. De ruzie zou gaan om een loslopende, blaffende hond. De neergeschoten Marcel werd nog gereanimeerd, maar overleed ter plekke aan zijn verwondingen. De politie heeft na het schietincident één verdachte aangehouden. Het wapen is later opgedoken uit het IJ.
Verdachte zat vast in PI Zaanstad
Volgens meerdere bronnen zou de aangehouden verdachte eerder vast hebben gezeten in de Zaanse gevangenis. Het is niet duidelijk of dit iets te maken heeft met het schietincident.

GroenMakers gezocht voor groene plannen in de buurt
GroenMakers gezocht voor groene plannen in de buurt
23 sep, 12:55
Verhalen waaien door het Noorderpark
Verhalen waaien door het Noorderpark
23 sep, 12:53


Meer nieuws uit Amsterdam-Noord?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie