Bakker Peik brengt Tuindorp Oostzaan samen met brood, soep en een eigen wijklied

Nieuws
Peik Suyling is de initiatiefnemer.
Peik Suyling is de initiatiefnemer. (Foto: Aangeleverd)

Marcel van Stigt

Op het Plejadenplein in Tuindorp Oostzaan verzamelen zich op vrijdag 17 april van 15.00 tot 18.00 uur bewoners om samen het lied ‘Ons Tuindorp’ te zingen. Dat gebeurt op initiatief van bakker en kunstenaar Peik Suyling. Vanuit zijn mobiele bakkerij worden warme broodje geserveerd en er is soep.

TUINDORP OOSTZAAN - De mobiele bakkerij van Peik Suyling is inmiddels een bekend fenomeen. Deze heeft de afgelopen zeven weken, net als voor de Kerst, weer op het Plejadenplein gestaan. Iedere woensdag en andere dagen op afspraak werd er gebakken. Met een vers, nog warm broodje met lekkere boter en oude Beemsterkaas kwamen de gesprekken als vanzelf los.

De vraag waar het gesprek mee begon

Thema was het Humeur van Tuindorp. Stel je voor dat Tuindorp een persoon is, wat heeft die dan voor humeur? Dat was de vraag waar het gesprek mee begon.

Iedereen had daar wel ideeën over. Oudere Tuindorpers die al hun hele leven in hun geliefde dorp wonen, jonge mensen die overtuigd kiezen om in een echte leefwijk te willen wonen, de kinderen die al snel de weg naar de bakkerij wisten te vinden en een speciale bakochtend met de leerlingenraad van de Poolster die hun ideeën over het Humeur van Tuindorp vertelden en verbeeldden met prachtige tekeningen.

“Alle verhalen en gedachten over het Humeur van Tuindorp bij elkaar laten iets bijzonders zien”, aldus Peik Suyling. “In grote lijnen beschrijft iedereen hetzelfde humeur. Dat is verrassend omdat iedereen ook zo verschillend is. Op een gegeven moment ontstond in een van de gesprekken het idee om er een lied van te maken. Een lied waar de verhalen en gedachten in samenkomen en dat je met elkaar kunt zingen: ‘Ons Tuindorp’.”

Het lied is nog niet af

Dat lied wordt aanstaande vrijdagmiddag van drie tot zes uur op het Plejadenplein gezongen. Er zijn verse warme broodjes van Peik en Hans uit de bakkerij, soep van Remy en er wordt gezongen onder muzikale begeleiding van Allard en Daniel. Peik: “Maar het lied is nog niet af. Er kunnen tijdens de middag nog spontaan coupletten worden geschreven en direct worden gezongen.”

Tekst van het refrein: ‘Ons Tuindorp, Hart op de goede plek, Ons Tuindorp, Altijd wat gezeik, Ons Tuindorp, Ons Tuindorp.’

<p>De mobiele bakkerij staat weer klaar. </p>
De mobiele bakkerij staat weer klaar. (Foto: Aangeleverd)

Marcel van Stigt

Meer nieuws uit Amsterdam-Noord?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: