Ingezonden reactie

Wateroverlast Bergen aan Zee: ‘Dit is geen nieuw probleem’

Nieuws
Hoog water
Hoog water (Foto: rodi.nl)

In reactie op het artikel ‘Wateroverlast teistert gemeente’ uit het Jaaroverzicht 2024 van de gemeente Bergen, heeft Michiel Noorduyn uit Bergen aan Zee zijn bezorgdheid geuit over de aanhoudende wateroverlast in zijn dorp.

In het artikel werd de wateroverlast bij het Vredeskerkje en de Zeeweg nabij de Uilenvangersweg toegeschreven aan hevige neerslag en water uit de rivieren. Noorduyn, die al meer dan vijftig jaar in Bergen aan Zee woont, stelt echter dat het probleem dieper ligt.

Beleidsbeslissing

Volgens Noorduyn is de werkelijke oorzaak de verzadigde zandgrond die het water niet meer kan wegtrekken. Het hoge grondwaterpeil, als gevolg van een beleidsbeslissing van het PWN, speelt hierbij een belangrijke rol. “Dit is geen nieuw probleem, maar het lijkt wel dat de gevolgen steeds ernstiger worden,” aldus Noorduyn. Hij wijst erop dat de wateroverlast al meer dan twaalf maanden aanhoudt, met ondergelopen straten, kelders en kruipruimten en een drassig Parnassiapark.

Grondwaterpeil

Noorduyn is van mening dat het PWN, als verantwoordelijke instantie voor het duinlandschap, niet voldoende actie heeft ondernomen. Hij pleit voor een structurele oplossing, zoals het aanpassen van het grondwaterpeil, in plaats van tijdelijke oplossingen zoals bemaling of het verhogen van het wegdek. “Het lijkt erop dat deze aanpak niet de gewenste resultaten oplevert,” zegt hij.

Oplossing

Met zijn reactie op het artikel hoopt Noorduyn dat de gemeente en het PWN de kwestie serieus zullen oppakken en dat er snel een oplossing komt voor de wateroverlast in Bergen aan Zee.

Meer nieuws uit Bergen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: