Bergense Charlotte maakt regiedebuut met eigen voorstelling ‘Stamppot’

Nieuws
Charlotte met het Stamppotaffiche in de tuin.
Charlotte met het Stamppotaffiche in de tuin. (Foto: Ed Bausch)

BERGEN - Wat doe je als twintiger, welke afslag neem je, hoe blijf je dicht bij jezelf en kun je toch samen met je partner een pad op en hoe kijk je daar samen dertig jaar later op terug? Daar gaat het over op 25 en 26 september in het Vrij Zijn Theater van Alkmaar. Het is het regiedebuut van de Bergense Charlotte de jager.

Door: Ed Bausch

Ze studeert geschiedenis in Amsterdam, woont nog gewoon in Bergen, is lid van het 4-mei comité en ontwikkelt zich ook als schrijver, actrice en nu zelfs al als regisseur. Haar jonge leven lijkt op een hutspot van heerlijkheden. Misschien niet helemaal toevallig is de titel van haar regiedebuut ‘Stamppot’. In ‘Stamppot’ regisseert ze onder meer haar moeder Corine. Samen stonden in producties van dat ‘andere’ het Alkmaarse theater en speelden ze ook in het legendarische ‘Oorlog aan Zee’ in Bergen.

‘Stamppot’ is overduidelijk het verhaal van iemand die aan het begin staat van haar twintiger jaren. Wat te doen als je blij bent waar je vandaan komt, maar toch een ander pad wilt volgen? In de voorstelling kijken Fien en Noah zowel vooruit, als twintigers. En ze kijken ze na dertig jaar samen terug, als hun kinderen het nest hebben verlaten. Vinden ze elkaar dan nog steeds? Er gaan heel wat gedachten over de keukentafel. De voorstelling wordt gespeeld door vier acteurs.

Bepalende ervaringen met ‘Oorlog aan Zee’

Charlotte schreef de tekst zelf. Al regisserend komt ze natuurlijk tot bijwerkingen, zo gaat dat in de wereld van het toneel. De wereld die ze in haar jeugd al zo leerde kennen door mee te spelen in Chris Houtman’s ‘Oorlog aan Zee’ en in rollen in voorstellingen van het Vrij Zijn Theater, zoals ‘Alice in Wonderland’. En onlangs ‘Trijn’. We ontmoeten een opvallend zelfverzekerde Charlotte in het tuinhuis van haar ouders, een perfecte plek voor ieder gezinslid. Ze heeft het lef om dingen te proberen, in gang te zetten, er van te leren. Het is de interesse in mensen en in wat hen beweegt. Dat is natuurlijk ook de reden waarom ze geschiedenis studeert. “Geschiedenis ontwikkelt zich ook door voortdurend vragen te stellen, door te onderzoeken. Als schrijver doe ik dat ook.”

Geschiedenis en zelf scheppen

Ze schreef altijd al wel verhalen en volgde schrijfcursussen. “Voor mijn acteerwerk heb ik de nodige regie ‘ondergaan’. Daar leer je enorm van en je groeit erdoor. Maar ik dacht ook: zal ik zelf eens regisseur zijn? Nu ben ik dat en nog van mijn eigen tekst ook! Ik ben erg bezig met het volgen van mijn eigen pad, dicht bij mezelf blijven. Het zou mooi zijn als ik dat kan blijven combineren, geschiedenis en de wereld van het schrijven en toneelspelen.”

Lef en warmte

In ‘Stamppot’ zijn het vier acteurs die in een mooi decor de uitdaging met een toch best omvangrijk publiek aangaan. Er zijn tweehonderd stoelen in het theater. Maar met de lef die Charlotte in zich draagt, en met haar vriendelijke gedrevenheid gaat dat vast lukken. En ze draagt de warmte van haar ouders en broer, haar eigen stamppot zogezegd, met zich mee in al deze stappen.

Kaarten zijn te bestellen op de website van het Vrij Zijn Theater.

Meer nieuws uit Bergen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: