Scholieren De Wilgeroos organiseren hun eigen schaaktoernooi: Candy Chess Cup

Nieuws
Jan Zevenbergen met een aantal fanatieke schakers.
Jan Zevenbergen met een aantal fanatieke schakers. (Foto: Siem Weterings)

BEVERWIJK - Iedereen die een beetje op de hoogte is van schaken, weet dat Wijk aan Zee in januari twee weken lang het middelpunt van de schaakwereld vormt. Honderden liefhebbers komen elke dag langs in Dorpshuis De Moriaan en miljoenen kijkers volgen de livestream van de partijen, vooral in schaakland India. Van amateurs tot wereldkampioenen: iedereen geniet van dit unieke toernooi. Tot nu toe was het het enige grote schaakevenement in de IJmond, maar daar komt vanaf juni verandering in. Afgelopen woensdag was de aftrap van het allereerste Open Rapid School Schaaktoernooi De Wilgeroos.

Door Siem Weterings

Jan Zevenbergen, vader van twee leerlingen op deze basisschool, leerde ooit schaken van zijn eigen vader. Die traditie wilde hij graag doorgeven aan zijn kinderen. Na overleg met de school is hij in september 2024 samen met ouder Larissa Meinders begonnen met het geven van schaaklessen aan leerlingen van groep 4 tot en met groep 8. Ze begonnen met veertien kinderen die nog nooit een schaakstuk hadden aangeraakt. Inmiddels zijn het er achttien, die elke donderdagmiddag serieus aan het schaken zijn.

Wie echt goed wil worden, moet jong beginnen

De jonge schakers zijn bloedfanatiek. Ze willen maar één ding: winnen. Niet alleen één keer in de week op school, ook thuis oefenen ze vaak tegen vader, moeder of opa. Broertjes en zusjes verslaan ze inmiddels moeiteloos – dat is allang niet leuk meer. Ook spelen ze graag een potje schaak tegen de computer. Je begint met een ‘tegenstander’ van je eigen niveau en zo word je steeds beter. Wie echt goed wil worden – zoals Anish Giri, de hoogst geplaatste Nederlandse schaker – moet jong beginnen en vooral heel veel partijen spelen. 

Ondertussen hebben alle leerlingen hun schaakdiploma gehaald. Tijdens het afgelopen Tata Steel Schaaktoernooi deden vijf van hen mee aan de simultaanwedstrijd die elk jaar bij Telstar in Velsen wordt georganiseerd. Jason en Aaron lieten zien hoeveel ze in een half jaar al geleerd hadden.

Candy Chess Cup

Samen met Harnidh, Daisy, Roos, Rosil, Alex, Fabian, Ian en Amna hielpen Jason en Aaron ook mee met het organiseren van het School Schaaktoernooi. Op woensdagmiddag, na de lessen, werd er gebrainstormd: hoe moest het toernooi eruitzien, wat werd de naam en hoe moest het affiche eruitzien? Eén ding stond vast: er moesten katten én snoep op. Jan Zevenbergen ging daarmee aan de slag. Op 9 april werd de kleurrijke aankondiging met veel enthousiasme goedgekeurd en werd de inschrijfwebsite geactiveerd.

De Candy Chess Cup is een Open Rapid School Schaaktoernooi voor kinderen van groep 4 tot en met groep 8 uit Beverwijk en omgeving die schaken en de cup willen winnen. Het toernooi vindt plaats op woensdag 25 juni om 14.30 uur naast De Wilgeroos in buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 2C, Beverwijk.

Elke schaker speelt meerdere rondes van 10 minuten per persoon. 

Deelname kost 4,50 euro en opgave is mogelijk tot 22 juni via jongeren-actief.weticket.io. Neem voor meer informatie contact op met Jan Zevenbergen via jan@zevenbergen.eu

Klein zusje

Het Tata Steel Schaaktoernooi krijgt er een klein zusje bij, hopelijk ook met een lange traditie.

Meer nieuws uit Beverwijk?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: