Natuur, technologie en muziek samengevoegd in Beverwijkse expositie

BEVERWIJK - Kunstenaars Piet Vos en Ron Hendriks openen zaterdag 4 april om 16.00 uur hun gezamenlijke expositie ‘Een reis door het oneindige’ bij KEK. De tentoonstelling toont veertien grote fotowerken, elk begeleid door originele elektronische muziek, en is te zien tot en met zondag 17 mei.
Vijf jaar lang werkten Vos en Hendriks samen aan het project. Vos komt uit de beeldende kunsten — hij maakte eerder een stalen kunstwerk voor beeldenpark Een Zee van Staal in Wijk aan Zee — en Hendriks uit de fotografie, onder meer als lid van fotogroep De Muggen. Voor de expositie trokken de twee erop uit op Marquette en in de duinen, waar ze planten en mossen verzamelden als basismateriaal.
Van natuur naar kleurrijke C-prints
Met stokoude software en nog oudere computers maakten ze scans van het materiaal, die vervolgens geprint werden. Zo stuurden ze aan op vervorming van bestaande werkelijkheden. En wie die jongens kent: tevreden waren ze niet snel. Eerdere resultaten werden tijdens heftige discussies verworpen of flink aangepast. Het werk werd er alleen maar beter van. Dat resulteerde uiteindelijk in deze tentoonstelling met veertien C-prints van schier onherkenbare half vergane planten.
Afwerking
Ron koos voor prints onder acrylglas van zes millimeter. Het geeft de veertien werken gewicht en statuur. De fotowerken zelf en de bijbehorende elektronische muziek die hij met synthesizers componeerde, bezorgt de tentoonstellingsbezoekers een bijzondere ervaring.
Neem je telefoon mee
Tip: neem je telefoon mee, zodat je tijdens het bekijken van de fotowerken via de QR-codes de bijbehorende elektronische muziek kunt beluisteren.





