Verleden in het heden (2): Winkels van Siem Schram en Hannes Stolk

CASTRICUM - In de rubriek ‘Verleden in het heden’ nemen we een kijkje in de geschiedenis van Castricum. Hoe zag het straatbeeld van vroeger eruit en hoe is dit beeld in de loop der jaren veranderd? Deze week: de winkelpanden van Siem Schram en Hannes Stolk.
Het is 1902 in de Dorpsstraat waar we op deze foto de winkel van schilder Siem Schram en ernaast de winkel van Hannes Stolk vinden.
Op de voormalige Rijksstraatweg, nu de Dorpsstraat, zat tot voor kort Slagerij Van der Meer gevestigd. In 1897 kocht Jan Stolk het pand en begon er een kruidenierswinkel in.
In 1917 nam Jan Stolk het winkelgedeelte van zijn pand onderhanden en voerde hij een ingrijpende verbouwing aan de rechterzijde uit. Er kwam onder andere een verdieping bovenop en het geheel kreeg, zoals uit diverse foto’s blijkt, een karakteristieke voorgevel.







Meer nieuws uit Castricum?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie