Oogsten in natuurgebieden

BAKKUM - Voor bomenhubbers zijn de oogstdagen de krenten uit de pap. Je komt op plaatsen waar je anders nooit komt. Het oogstseizoen start zaterdag 18 oktober in het vogelweidegebied Westzijderveld/de Reef.
Dit is een Natura 2000 gebied en daar worden in dat veenmosrietland onder leiding van een boswachter van Staatsbosbeheer boompjes uitgestoken en geoogst, zodat de weidevogels zich veilig blijven voelen. Hoge bomen in een vogelweidegebied zijn ongewenst, omdat het uitkijkposten zijn voor roofvogels die van daaruit gemakkelijk weidevogels kunnen verschalken.
De oogst start 08.45 uur vanaf de Bomenhub Bakkum (Duin en Boschweg, kruising Zanderijweg). Aanmelden verplicht. Geef bij opgave je schoenmaat aan, wegens werkzaamheden op locatie krijg je schoenen met stalen neuzen te leen.
De tweede oogstdag is woensdag 22 oktober bij Zuiderneg in Heiloo. Woensdag 5 november bij Maalwater in Heiloo.
Aanmelden en meer informatie via: happymoniqueschiller@gmail.com.






Meer nieuws uit Castricum?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie