Paddentrek van start in Castricum: zó kun jij de dieren beschermen

Nieuws
Help de amfibieën bij hun oversteek.
Help de amfibieën bij hun oversteek. (Foto: Pixabay)

CASTRICUM - Met het vroege voorjaar in zicht begint ook de jaarlijkse paddentrek. Padden, kikkers en salamanders trekken massaal naar sloten en vijvers om zich voort te planten. Een indrukwekkende en gevaarlijke reis.

Onderweg lopen ze gevaar door drukke wegen, straatkolken en vijvers met steile oevers. Gelukkig staan honderden vrijwilligers klaar om de dieren te helpen. Ook dit jaar kan deze hulp het verschil maken.

In Noord-Holland alleen al staan ruim 300 vrijwilligers klaar om de padden te beschermen. Samen redden zij elk seizoen duizenden amfibieën. “Zodra de temperatuur boven de 6 graden Celsius komt en het vochtig is, begint de trek. Dan gaan de vrijwilligers direct aan de slag”, zegt Jan van Mourik van Amfibieën Kennemerland. De afgelopen jaren zijn jaarlijks zo’n 19.000 amfibieën gered, dit werk gebeurt volledig met de hand. Nieuwe vrijwilligers zijn hard nodig.

Eigen tuin

Ook op eigen terrein kun je al veel betekenen. Heb je een vijver of put? Plaats bijvoorbeeld een uittreedplek van gaas of een trappetje van ruw materiaal, zodat de dieren veilig uit het water kunnen klimmen.

Word vrijwilliger

Wil jij helpen de amfibieën in jouw buurt veilig hun bestemming te laten bereiken? Paddenwerkgroepen zijn actief in de periode van begin februari tot en met medio april. Je kunt meedoen op een vaste avond en/of ochtend in de week. Je werkt altijd samen met andere vrijwilligers en krijgt begeleiding vanuit de werkgroep. Het werk verschilt per werkgroep en kan bestaan uit: opzetten van tijdelijke schermen controleren van trekroutes ingraven en controleren van opvangemmers handmatig overzetten van padden, kikkers en salamanders.

Kijk op: www.landschapnoordholland.nl/padden voor meer informatie.

Meer nieuws uit Castricum?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: