Akersloot United bundelt krachten voor bruisend dorpsleven: ‘Met mekaar, voor mekaar’

Nieuws
Het bestuur van Akersloot United is er klaar voor om Akersloot weer te laten bruisen.
Het bestuur van Akersloot United is er klaar voor om Akersloot weer te laten bruisen. (Foto: vincentdevriesfoto.nl)
Rosemarijn Beneker

AKERSLOOT – Een bruisend verenigingsleven, vertrouwde dorpsfeesten en ruimte voor nieuwe initiatieven. Dat is waar de nieuwe vereniging Akersloot United zich voor wil inzetten. Met een bestuur van vijf vrijwilligers wil de vereniging inwoners, ondernemers en organisaties samenbrengen om evenementen te behouden én nieuwe ideeën mogelijk te maken. Secretaris Fabian Kerssens vertelt waarom zij zijn opgestaan om Akersloot weer wat meer leven in te blazen.

"Het begon eigenlijk met de vraag hoe we het dorp leefbaar kunnen houden," vertelt Fabian. "Een aantal jaren geleden kwam Akersloter Mark van der Horst al met het idee om de krachten van kleinere verenigingen te bundelen en het organiseren van activiteiten professioneler aan te pakken. Dat idee is de afgelopen tijd verder uitgegroeid."

Laatste café sloot de deuren

Volgens Fabian groeide de behoefte aan een samenwerkingsvorm toen steeds meer voorzieningen uit het dorp verdwenen. "Het laatste café sloot de deuren, waardoor ook de toekomst van de kermis onzeker werd.’’ Ook andere voorzieningen zoals de visboer, Café De Vriendschap, de bakker en het Chinese restaurant verdwenen niet veel later. ‘‘Dan merk je dat mensen zich zorgen gaan maken. Akersloot was vroeger een dorp dat bruiste."

Die zorgen kwamen ook naar voren binnen het initiatief Akersloot Staat Op, dat zich inzet voor thema’s als leefbaarheid, woningbouw, het Alkmaardermeer, openbaar vervoer en voorzieningen. De focus bij Akersloot United ligt voornamelijk op de pijler evenementen: "We willen inwoners, ondernemers en vrijwilligers met elkaar verbinden en initiatieven ondersteunen.’’

Al het geld wat binnen komt in de vereniging vloeit terug in de gemeenschap. Er kan geen winst worden gemaakt.

Tradities behouden én ruimte voor nieuwe ideeën

Een belangrijk doel is het behouden van bestaande tradities. Goed nieuws is volgens Fabian dan ook dat de jaarlijkse kermis dit jaar gewoon doorgaat. Van vrijdag 31 juli tot en met maandag 3 augustus staat het dorp weer in het teken van attracties, lekkernijen en gezelligheid.

Ook het Akercity Rock ‘n Roll weekend blijft behouden. Het evenement vindt plaats van vrijdag 4 tot en met zondag 6 september, met op vrijdag de jaarmarkt en op zondag een oldtimershow.

Dat zijn volgens Fabian evenementen die écht bij Akersloot horen. ‘‘Maar we willen verder kijken dan alleen het behouden van bestaande activiteiten. Juist nieuwe ideeën zijn minstens zo belangrijk." De vereniging roept inwoners daarom nadrukkelijk op om mee te denken. "Wat vinden jongeren leuk? Waar hebben ouderen behoefte aan? Als inwoners een goed idee hebben, willen wij kijken hoe we dat samen kunnen organiseren."

Ontmoeting centraal

Volgens Fabian draait het uiteindelijk vooral om verbinding. "Of je nu naar de kermis gaat, Rock ‘n Roll bezoekt of straks een kop koffie drinkt bij het nieuwe Café Karel, het gaat om mensen die elkaar ontmoeten. Dat sociale en culturele aspect vinden wij ontzettend belangrijk."

Leden, partners en vrijwilligers

Akersloot United werkt met een verenigingsstructuur. Wanneer je je aansluit als lid, mag je tijdens de algemene ledenvergaderingen ideeën aandragen en meedenken. Daarnaast kunnen ondernemers zich als partner aansluiten via meerjarige partnerpakketten. "Op die manier steun je niet één evenement, maar draag je bij aan meerdere activiteiten in het dorp", legt Fabian uit.

Toch draait alles uiteindelijk om vrijwilligers. "Ik vind het heel belangrijk om te benadrukken dat het zonder leden, partners en vrijwilligers ‘mission impossible’ is. Vrijwilligers maken de evenementen mogelijk, leden brengen de ideeën in en partners zorgen voor financiële steun."

Droom voor de toekomst

Hoe moet Akersloot er over vijf jaar uitzien? Volgens Fabian als een dorp wat weer meer leeft: "Ik hoop dat we meer activiteiten hebben, dat bestaande tradities behouden én versterkt zijn en dat we met een grote groep vrijwilligers en partners laten zien wat je samen kunt bereiken. Niet alles hoeft altijd van de gemeente te komen. Als dorp kun je ook zelf ontzettend veel organiseren."

Zijn boodschap aan inwoners is dan ook eenvoudig: "Kijk op onze website en sociale media, word lid en denk vooral mee. Akersloot United is er vóór het dorp en vooral mét het dorp. Ons motto is niet voor niets: ‘Met elkaar, voor elkaar.’"

Meer informatie

Kijk voor meer informatie en de mogelijkheden om lid of partner te worden op www.akerslootunited.nl.

Meer nieuws uit Castricum?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: