Opmerkelijke daling van aantal autodiefstallen in Castricum

Nieuws
In Castricum zijn het aantal autodiefstallen verminderd.
In Castricum zijn het aantal autodiefstallen verminderd. (Foto: aangeleverd)

CASTRICUM - Het aantal diefstallen uit auto’s in Castricum is in de eerste zeven maanden van 2026 met elf meldingen gedaald. In totaal vonden er in 2026 zes diefstallen plaats, ten opzichte van zeventien in dezelfde periode vorig jaar.

Dat blijkt uit een analyse van Autoverzekering.nl op basis van politiecijfers. Landelijk bleef het aantal vrijwel stabiel, met een kleine daling van 0,5 procent.

Van januari tot en met juli 2026 registreerde de politie landelijk 24.079 diefstallen uit motorvoertuigen. In dezelfde periode in 2025 waren dat 24.199 diefstallen, een daling van 120 diefstallen.

Premie afhankelijk van aantal incidenten

‘‘Wie in een gemeente woont waar het aantal diefstallen toeneemt, doet er goed aan om de huidige autoverzekering opnieuw onder de loep nemen’’, legt Jean-Paul Würsten, autoverzekeringsexpert bij Autoverzekering.nl, uit. “De postcode is een belangrijke factor bij het bepalen van de maandpremie. Verzekeraars berekenen de kans op diefstal en inbraak tot op wijkniveau door. Waar diefstalcijfers zoals in Rotterdam met bijna 30 procent stijgen, komt dat direct terug in het risicoprofiel van de regio. Wie daar een diefstaldekking (beperkt casco of allrisk) afsluit, betaalt vanwege dat hogere risico vaak al een hogere premie dan iemand in een rustigere gemeente.”

Meer nieuws uit Castricum?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: