Komt er toch een tweede supermarkt op het Bakkerspleintje in Castricum? Raad van State geeft nieuwe hoop

CASTRICUM - Waren de plannen voor een tweede supermarkt op het Bakkerspleintje al afgeschoten door gemeente Castricum, schijnt er een nieuwe kans te komen dit toch nog te realiseren. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State.
Door Aart Tóth
Ontwikkelaar Symbion wilde immers verbouwingen uitvoeren, om genoeg plaats te creëren voor een supermarkt, waarbij wat verschuivingen van vestigingen zouden plaatsvinden.
In die plannen uit 2024, zouden Xenos en de dameskapper verhuizen naar de Dorpsstraat, in het voormalige pand van de Rabobank waarin nu Oekraïense oorlogsvluchtelingen worden opgevangen.
Vervolgens zou er na de verbouwing ruim 2000 vierkante meter vrijkomen voor de vestiging van een supermarkt. In de plannen van de gemeente blijkt inderdaad ruimte voor nog een supermarkt binnen de gemeente, maar niet op die plaats. De bevoorrading van de nu reeds gevestigde Aldi brengt immers al genoeg problemen op vanwege de collosale vrachtwagens, in een straat die ook toegang geeft tot de parkeergarage, volgens de gemeente. Symbion reageerde sportief op de afwijzing leek het, en ging over tot andere zaken. Zonder ruchtbaarheid ging Symbion echter in beroep bij de Raad van State.
Heroverweging
De uitspraak van de Raad van State liet geen twijfels bestaan, Symbion werd in het gelijk gesteld en de gemeente moet de planregels verwijderen. De gemeente heeft hierop volgend de raad geïnformeerd over de nieuwe situatie met het volgende schrijven: “Door de uitspraak van de Raad van State is een onderdeel van het bestemmingsplan vernietigd. Dit heeft tot gevolg dat wanneer een pand een andere invulling krijgt, en die andere invulling past in het omgevingsplan (voorheen bestemmingsplan), dan kunnen er geen nadere eisen gesteld worden omtrent parkeren en laden en lossen. De gemeente wilde hier wel nadere eisen aan stellen, maar de Raad van State ging daar niet in mee. Dit zou de rechtszekerheid aantasten, omdat het toegestaan gebruik door deze nadere parkeereisen dan niet meer te realiseren zou zijn.” Als aanvulling geeft de gemeente nog de toelichting: “Het gaat over het Paraplubestemmingsplan waarin onder andere parkeren/ laden-en-lossen is vastgelegd bij bestemmingswijzigingen binnen een omgevingsplan. Raad van State heeft de gemeenteraad opgedragen dit plan aan te passen op 3 artikelen (3.2, 5.2 en 5.3).”
Afwachten
Of met deze uitspraak Symbion tot nieuwe plannen komt, zal later duidelijk worden. Of het daarbij wederom om een supermarkt zal gaan, blijft nog even een raadsel. Als laden en lossen geen probleem meer zal zijn, zou zelfs een Action zijn plaats kunnen vinden, is de mening van menig Castricummer. Voorlopig is het afwachten wat de stappen van Symbion zullen zijn. Symbion heeft niet gereageerd op het verzoek om toelichting te geven over de toekomstplannen.






Meer nieuws uit Castricum?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie