Lezing Vogelgeluiden door Dick de Vos

CASTRICUM - Waarom zingen vogels? Vogelzang is volgens vogelkenner Dick de Vos niet anders dan ‘schelden naar de buren’. Dick geeft 22 februari 14.00 uur een lezing in De Hoep.
Aan de hand van geluidsopnames gaat hij in op verschillende theorieën over het ontstaan van vogelzang, zowel uit de ornithologie als uit de mythologie. Vroeger dacht men dat vogels zingen omdat ze blij zijn, om mensen troost te geven of God te eren. Moderne verklaringen wijzen op de functie van vogelzang om het andere geslacht te lokken of om het territorium te verdedigen tegenover naburige mannetjes. Je hoort de rauwe geluiden van de Archeopterix, de hemelse zang van de Veldleeuwerik, maar ook geluidsimitaties door vogels en fragmenten van componisten doe vogelzang hebben geïmiteerd of verwerkt.
Dick de Vos
Dick de Vos is natuurgids voor IVN Leiden, reisleider bij BirdingBreaks en schrijver van verschillende vogelboeken: ‘Wat zingt daar?’, de ‘Veldgids vogeltrek’ en ‘Vogelzang van Nederland’, waarin een determinatiesleutel staat om in drie stappen de vogel via zang op naam te brengen.
Inloop vanaf 13.30 uur. Voor VWG-leden is de toegang gratis, niet-leden betalen 3 euro entree.







Meer nieuws uit Castricum?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie