Leegstaande Valkenboskerk in Den Haag omgedoopt tot KunstKerk, opening op 2 en 3 mei met tentoonstelling

De Valkenboskerk in Den Haag krijgt een nieuwe bestemming als KunstKerk. De kerk moet een dynamische urban spot voor hedendaagse kunst, ontmoeting en culturele uitwisseling worden. In het weekend van 2 en 3 mei heropent de kerk officieel zijn deuren met de multidisciplinaire eventtentoonstelling Under the Skin.
De tentoonstelling bestaat uit beeldende kunst, performances, spoken word en livemuziek. De KunstKerk nodigt cultuurliefhebbers, buurtbewoners en nieuwsgierigen uit om de nieuwe dynamiek van de kerk te ervaren en stil te staan bij hun eigen waarneming en interpretatie. Under the Skin onderzoekt namelijk de huid als de fragiele grens tussen binnen en buiten, het zichtbare en het verborgene. Deze thematiek sluit volgens de makers naadloos aan bij de transformatie van het gebouw zelf: een vertrouwde, rituele, historische buitenkant die van binnen een nieuwe betekenis heeft gekregen.
Het nieuwe podium is een initiatief van Make It Art Worthy. Met de transformatie beoogt het kunstenaarsgezelschap een nieuwe laagdrempelige cultuurplek te creëren waar makers en publiek elkaar vinden in experiment en verdieping.
De Valkenboskerk werd in 1929 geopend. Op 15 december 2013 sloot de kerk haar deuren vanwege teruglopende bezoekersaantallen. Sindsdien heeft het gebouw geen functie meer gehad. Hoewel er plannen zijn om er appartementen van te maken, loopt dit plan al jaren vertraging op.
Met het initiatief blijft de kerk toch een rol spelen in de buurt. De tentoonstelling is zaterdag 2 mei tussen 13.00 en 21.00 uur en zondag 3 mei tussen 13.00 en 19.00 uur te bewonderen. De initiatiefnemers nodigen creatieve geesten en buurtgenoten uit om in de toekomst verder vorm te geven aan deze nieuwe culturele plek. Het project wordt mede mogelijk gemaakt door 5Huizen Leegstandsbeheer.






Meer nieuws uit Den Haag?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie