Tram 19 rijdt na 22 jaar door naar TU Delft Campus

Nieuws
Blije gezichten bij de aankomst van de eerste tram19 op de TU Delft Campus
Blije gezichten bij de aankomst van de eerste tram19 op de TU Delft Campus (Foto: Rick Keus Fotografie)

Tram 19 rijdt sinds deze ochtend voor het eerst van station Delft door naar de TU Delft Campus. Hiermee ontstaat een directe en snelle ov-verbinding tussen de regio en de universiteit en is de campus beter bereikbaar voor duizenden studenten, medewerkers en bezoekers. Het project kreeg al in 2004 groen licht.

De afgelopen 22 jaar liepen de werkzaamheden meerdere keren vertraging op. Zo moesten er maatregelen worden genomen om trillingen en elektromagnetische straling bij gevoelige onderzoeksopstellingen te beperken en bleek de oude Sint Sebastiaansbrug niet geschikt voor tramverkeer. Vanwege problemen met een ondergrondse hoogspanningskabel moest later een deel van het spoor opnieuw worden aangelegd.

‘Bereikbaarheid motor achter economische ontwikkeling’

Op de vroege maandagochtend reisden Frank van Vliet (wethouder Mobiliteit gemeente Delft), Adeel Mahmood (wethouder Mobiliteit Den Haag en bestuurslid van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag) en Thea de Vries (algemeen directeur HTM) mee van station Delft naar de TU Delft. Bij de nieuwe halte Aula ontvingen Nick Bos (lid van het college van bestuur van de TU Delft en Vice President Operations), Ronald Kuil (voorzitter Ondernemingsraad TU Delft) en Anna Sysling (voorzitter Studentenraad TU Delft) hen.

Mahmood benadrukt het economische belang van de nieuwe verbinding. “Met de verlenging van tram 19 investeren we in de bereikbaarheid van de regio. Goede bereikbaarheid is de motor achter economische ontwikkeling, omdat mensen, bedrijven en kennisinstellingen hierdoor beter met elkaar verbonden zijn. Tram 19 maakt reizen tussen station Delft, de campus en de rest van de regio sneller, comfortabeler en duurzamer”, aldus Mahmood.

Route en haltes

HTM verzorgt de exploitatie van tram 19 tussen Leidschendam en de TU Delft Campus. Vanaf station Delft rijdt de tram via de haltes Zuidpoort en Julianalaan naar de campus. Daar stopt de tram bij Aula, Mekelpark, Berlageweg en Schoemakerstraat.

Meer nieuws uit Den Haag?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: