Haagse wethouder Robert Barker (PvdD) stapt op na coalitiebreuk

Politiek
Robert Barker is niet langer wethouder in Den Haag
Robert Barker is niet langer wethouder in Den Haag (Foto: Martijn Beekman)

Robert Barker is per direct opgestapt als wethouder in Den Haag. Het besluit volgt nadat hij met Partij voor de Dieren uit de coalitie is gezet. Volgens Barker handelt het college ‘in strijd met waarden als democratie, participatie en zorgvuldigheid.’

De Partij voor de Dieren kreeg dinsdag van D66, PRO Den Haag en Denk te horen niet langer deel uit te maken van de coalitie. De partij is het niet eens met het besluit om afvalbedrijven van de Binckhorst naar de Vlietzone te verplaatsen. Volgens de partij gaat hierdoor een een gebied ter grootte van vijftien voetbalvelden aan groen verloren.

Hoewel de gemeenteraad de wens uitsprak betrokken te worden bij besluitvorming over de Vlietzone, verwijt PvdD raadslid Diego Demaree de coalitie dat zij hun eigen plan doordrukken. D66 wethouder Klaas Verschuure presenteerde immers kort na de verkiezingen al een besluit. Verschuure zelf ontkent plannen door te drukken, meldt Omroep West. Volgens hem gaat er geen schep de grond in en blijft de raad aan zet om een besluit te nemen.

Barker denkt daar anders over en kan het besluit absoluut niet accepteren. ‘‘Dit besluit is slecht voor de democratie, maar zal ook desastreus zijn voor omwonenden, de natuur en de gemeentebegroting.’’ Na tweeënhalf jaar neemt hij afscheid als wethouder. Hij is wel nog raadslid.

Ook interessant voor jou:

Meer nieuws uit Den Haag?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: