Zaalvoetbalsters Futsal Haaglanden Nederlands kampioen na comeback in finale

Sport
Niet eerder wist een club uit de Hofstad Nederlands kampioen te worden.
Niet eerder wist een club uit de Hofstad Nederlands kampioen te worden. (Foto: Futsal Haaglanden)

De dames van Futsal Haaglanden hebben afgelopen vrijdag het Nederlands kampioenschap binnen gesleept. De zaalvoetbalsters wonnen na verlenging met 2-3 van Drs. vijfje uit Groningen, waarna de kampioenschaal in ontvangst genomen kon worden.

De twee clubs maakten er een spannende finale van. Nadat de Groningers de eerste wedstrijd wonnen, wist Futsal Haaglanden op bezoek de stand gelijk te trekken. Een derde wedstrijd moest dus beslissing geven in deze best of three finale.

Deze derde en beslissende wedstrijd werd wederom gespeeld in Groningen. De Haagse vrouwen kwamen nog op een 2-0 achterstand, maar in de tweede helft wisten zij de stand op gelijke hoogte te brengen, waardoor er een verlenging aan te pas moest komen. Hierin sloeg Futsal Haaglanden toe door de 2-3 binnen te schieten en de comeback te voltooien.

Unicum voor vrouwenvoetbal in Den Haag

Het kampioenschap is uniek voor het Haagse vrouwenvoetbal. Niet eerder wist een club uit de Hofstad Nederlands kampioen te worden. Trainer René Havermans kan dan ook niet anders dan trots zijn op zijn ploeg: “We zijn het hele seizoen gegroeid naar een kampioenschap! We hebben het weer spannend gemaakt. Blijven strijden en vechten als leeuwen — daarmee dwingen wij het af, en dat heeft het team zelf gedaan.”

Meer nieuws uit Den Haag?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: