Loosduiners in Betaald Voetbal geëerd en DHL verslagen

Algemeen
De start van de wedstrijd kon bijna niet beter.
De start van de wedstrijd kon bijna niet beter. (Foto: SV Loosduinen)

Bij s.v. Loosduinen stond zaterdag 2 november volledig in het teken van historie, trots en sportieve prestaties. Na maanden van voorbereiding onthulde de voetbalvereniging een eregalerij ter ere van oud-spelers die hun weg vonden naar het betaalde voetbal. Ouders, grootouders en zelfs oud-spelers die via videobellen meededen, verzamelden zich in de clubkantine om het moment te vieren. Aansluitend trad het eerste elftal van Loosduinen aan tegen DHL en bezegelde de bijzondere dag met een klinkende 4-0 overwinning.

De onthulling van de eregalerij, genaamd ‘Loosduiners in het Betaald Voetbal,’ was voor velen een moment om niet alleen talent te eren, maar ook om herinneringen op te halen aan spelers die hun voetbalreis begonnen bij s.v. Loosduinen. De clubkantine aan de Madesteinweg was versierd met shirts van de spelers, die allemaal ooit jeugdspelers waren bij de club en later het betaald voetbal bereikten. De aanwezigen, waaronder familieleden van de geëerde spelers, genoten van een feestelijke sfeer met toespraken en persoonlijke anekdotes.

Familie en oud-spelers

Bijzonder aan deze dag was de aanwezigheid van familie De Zoete en de Vrieling-familie. Mevrouw De Zoete, moeder van oud-speler Piet de Zoete, en oma Vrieling hadden een prominente rol in de ceremonie. Via een videoboodschap nam ook oud-speelster Michelle Vrieling, die momenteel in Thailand woont, deel aan de ceremonie. “Het voelt heel speciaal dat mijn tijd bij Loosduinen zo gewaardeerd wordt,” aldus Michelle. Piet de Zoete, die in zijn carrière drie interlands speelde voor het Nederlands elftal en nog altijd een inspirerend figuur is binnen de club, werd geëerd met een in herinnering aan hem opgehangen shirt.


Foto: SV Loosduinen

In de eregalerij prijken onder meer de shirts van Jasmijn de Groot (nu spelend voor Excelsior na een tijd bij Feyenoord) en Barbara Lorsheijd (die speelt voor ADO Den Haag en tevens in het Nederlands elftal heeft gevoetbald). Ook Joël Tillema en Michelle Vrieling, beiden in hun tijd jeugdspelers bij s.v. Loosduinen, hebben hun plaats gekregen op deze wand. Voor een compleet overzicht en foto’s van de onthulling, kunnen bezoekers terecht op de website van de club: www.svloosduinen.com.

Sterk begin

Na de ceremonie kwam het eerste team van Loosduinen in actie tegen DHL uit Delft, een team dat het moeilijk heeft in de competitie. Voorafgaand aan de wedstrijd was er een ingetogen minuut stilte voor mevrouw Van Vliet, een dierbaar clubfamilielid, en de spelers droegen rouwbanden.

De start van de wedstrijd kon bijna niet beter. Loosduinen, met Kris Flinterman, Tom Vrieling en Rafe Rimmelzwaan in de basis, begon fel. Al vroeg in de wedstrijd zette Erdi Cinar de toon met een doelpunt, wat Loosduinen meteen op een 1-0 voorsprong bracht. DHL probeerde zich te herpakken, maar Loosduinen hield de overhand en kreeg enkele kansen om de voorsprong uit te breiden. Kort voor rust was het Jason Molenkamp die met een hard schot op de paal miste, waarna Nemo Verstraten de rebound benutte en de stand op 2-0 bracht.

Dominantie

Na de pauze ging Loosduinen door met waar ze in de eerste helft mee begonnen waren: aanvallend voetbal. Het team van trainer Paats bleef druk zetten, wat al snel leidde tot een derde goal. Via een scherpe voorzet kwam de bal bij Tom Vrieling, die met gemak de 3-0 binnenschoot. DHL kwam nog gevaarlijk opzetten met een afstandsschot, maar Rimmelzwaan hield het doel schoon.

Trainer Paats maakte van de gelegenheid gebruik om enkele wissels door te voeren, waaronder de terugkeer van Bart Ruwaard na blessureleed. Deze wissels leken het team nieuwe energie te geven, wat resulteerde in een vierde doelpunt. Kay Zwart, ingevallen voor Molenkamp, bracht de bal prachtig voor de goal, waarna Nemo Verstraten zijn tweede goal van de wedstrijd maakte en de eindstand op 4-0 zette.

Volgende wedstrijd

Loosduinen, dat een solide indruk achterliet, kijkt nu al uit naar de volgende competitiewedstrijd. Volgende week ontvangt het team wederom een Delftse ploeg, Concordia, op Sportpark Madestein. De aftrap is om 14:30 uur. Supporters zijn van harte uitgenodigd om het team te komen aanmoedigen.

Meer nieuws uit Den Haag?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: