Muziekkring Heerhugowaard opent jubileumseizoen met pianist Thomas Beijer

HEERHUGOWAARD - Stichting Muziekkring Heerhugowaard, dat dit jaar 50 jaar bestaat, opent het nieuwe seizoen zondag 24 september om 11.00 uur met een bijzonder optreden van pianist Thomas Beijer in de grote zaal van Cool kunst en cultuur.
In dit bijzondere programma combineert Beijer hoekstenen uit de pianoliteratuur met minder vaak gehoord werk. Johannes Brahms schreef zijn ‘4 Ballades opus 10’ op slechts 21-jarige leeftijd. De muziekwereld stond versteld van de grote diepgang en poëtische vertelkracht van de jonge componist. Poëzie kenmerkt ook de suite ‘In de openlucht’ van Béla Bartók, in dit geval de poëzie die in de natuur te vinden is. Als geen ander verkent Bartók de mogelijkheden van de piano om vuurvliegjes, kikkers, flarden volksmuziek uit de verte en nachtgeluiden in klank op te roepen.
Na de pauze hoor je een van de meest monumentale werken van Frédéric Chopin, de ‘Derde Sonate in b mineur opus 58’, waarin de componist zich hoorbaar heeft laten inspireren door de door hem zo geliefde Italiaanse opera. Beijer laat deze sonate voorafgaan door het ontroerende ‘Andante Lagrimoso’ uit de cyclus ‘Harmonies Poétiques et Religieuses’ van Chopins goede vriend Franz Liszt, die zijn plek als grootste Hongaarse componist deelt met Béla Bartók.
Mis het niet!
Kaarten zijn te bestellen via de ticketshop op www.muziekkring.nl of telefonisch via 072-5722299. Op de dag zelf zijn aan de kassa van Cool ook nog kaartjes te koop. Let op: alleen pinnen!






Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie