Tien vragen aan... Ton Meijer

Nieuws
Ton Meijer.
Ton Meijer. (Foto: Aangeleverd)

Vraag van René Kieft: vind jij het verontrustend dat het bij clubs, verenigingen en festiviteiten steeds moelijker wordt om vrijwilligers te krijgen. Wat zou hier een oplossing voor zijn? 

‘Bij een evenement zoals Koningsdag bij SV Vrone zie ik meer dan voldoende vrijwilligers rondlopen. Enthousiaste jongeren staan klaar om de feesttent op te bouwen en af te breken, anderen draaien bardiensten en ruimen de boel weer op. Ook zie ik een flink uitgebreide kantinecommissie; dames die de kantine een prachtige uitstraling hebben gegeven, met een breed assortiment aan gezonde producten. Verder heeft Vrone meerdere commissies vol enthousiaste vrijwilligers. Zoals de onderhouds- en groenploeg; deze groep gepensioneerde heren onder leiding van Theo de Wit is goud waard voor onze club. Uiteraard zijn er ook commissies die het moeilijker hebben; zo zijn er ondanks wervingsacties te weinig mensen voor de sponsorcommissie. Verontrustend vind ik het nog niet. Wel zie ik dat bij verenigingen zoals Vrone de taken nog steeds niet eerlijk verdeeld worden. Sommige vrijwilligers doen heel veel, anderen niks. Dat oplossen is lastig; het besef dat vrijwilligers zich niet alleen belangeloos inzetten voor hun eigen kinderen moet uit de mensen zelf komen. Vrijwilligerswerk is goed voor je eigen ontwikkeling en dat neem je ook mee als ervaring in het beroepsleven.’

Wie ben je en wat doe je? 

‘Ik ben Ton Meijer, 50 jaar. Samen met Carola heb ik een dochter, Lotte. Verder heb ik vier zussen die inmiddels allen het dorp hebben verlaten, de meeste zussen wonen echter nog wel in de buurt van Sint Pancras. Ik werk voor VolkerInfra, als uitvoerder ET op Schiphol. Op de luchthaven voer ik projectmatig werk uit dat veelal met de afhandeling van vliegtuigen te maken heeft, zoals het plaatsen/vervangen van passagiersbuggen (’de slurf’), dockingsystemen, 400HZ voedingen voor vliegtuigen, platformverlichting en nog veel meer.’

Van wie ben je d’r ien? 

‘Ik ben d`r ien van Toon en Jopie Meijer. Helaas zijn mijn ouders niet meer onder ons, maar ook zij waren actief in het dorpsleven. Mijn moeder was vooral actief op school, mijn vader heeft nog in de dorpspolitiek gezeten, maar ook bijvoorbeeld bij de volkstuinvereniging.’

Wat heb je met deze gemeente? 

‘Behalve dat ik inwoner ben van de gemeente Dijk en Waard, zie ik mijzelf toch echt als Pancrasser. Dat was overigens ook zo geweest als we destijds waren opgeslokt door Alkmaar. Mijn vader streed nog voor een onafhankelijk Sint Pancras, dat is nu natuurlijk allang niet meer aan de orde. Zo’n gemeentefusie draait natuurlijk vooral om bezuinigingen, maar beleidsmakers komen hierdoor steeds verder van het dorpse leven te staan.’

Wat is de mooiste plek van Dijk en Waard? 

‘Ik zal niet zeggen de mooiste plek, want dan word ik uitgelachen. De plek waarmee ik enorm veel heb is het Vrone-complex. Ondanks dat het gedateerd is, blijft het zijn uitstraling behouden. Het (kunst-) gras is altijd groener bij de buren, maar desondanks mogen wij nog steeds trots zijn op ons complex. Uiteraard wil dat niet zeggen dat we niet met onze tijd mee moeten gaan, dus vanuit dat oogpunt hoop ik dat er toch eens groen licht komt voor renovatie van het complex!’

Welke herinnering aan je woonplaats is je dierbaar? 

‘Tja, SV Vrone. Maar als bestuurslid van ZV Vrone wil ik ook sporthal De Oostwal noemen. De sporthal is met één wedstrijdveld natuurlijk veel te klein voor zaalvoetbal- én handbalvereniging Vrone. Beide clubs zijn behoorlijk uit de kluiten gewassen, dus er is ruimtegebrek! Gemeente Dijk en Waard, zet de uitbreiding van De Oostwal net zo hoog op de urgentielijst als de renovatie van het SV Vrone-complex. Na realisatie van beide projecten beloof ik dat ik mij een echte Dijk en Waarder ga voelen!’

Wat is jouw advies aan de burgemeester? 

‘Voel en proef wat zich afspeelt in alle dorpskernen van gemeente Dijk en Waard! Dit geldt uiteraard ook voor de college- en raadsleden van onze gemeente.’

Wat is het beste advies dat je zelf ooit kreeg? 

‘Of ik het echt als advies heb gehad betwijfel ik, maar stel je sociaal op en beteken wat voor elkaar! Dat advies probeer ik al jaren zonder spijt op te volgen.’

Wat zouden mensen echt van jou moeten weten? 

‘Dat ik het belachelijk vind dat er tegenwoordig vergoedingen worden gegeven voor vrijwilligerstaken. Daardoor moet onder meer de contributie verhoogd worden. Niet alles hoeft geld op te leveren! Gelukkig zijn er met mij nog velen die zich inzetten voor een vereniging zonder er maar 1 cent vergoeding voor terug te willen verlangen.’

Wie is je opvolger en wat wil je vragen?

‘Marcel Kostelijk, hoe verklaar jij de sportieve successen van jouw grote liefde CSV BOL. Hoe bind je de spelers en hoe ga je het huidige niveau handhaven in de toekomst?’