Daphne van Domselaar naar Aston Villa

Sport
Daphne van Domselaar is ooit  begonnen bij LSVV en staat nu onder contract bij Aston Villa.
Daphne van Domselaar is ooit begonnen bij LSVV en staat nu onder contract bij Aston Villa. (Foto: aangeleverd)
Marsha Bakker Marsha Bakker

 Daphne van Domselaar, de succesvolle keepster die 23 jaar geleden werd geboren in Oudkarspel en haar voetbalcarrière is begonnen bij LSVV, heeft nu een contract getekend bij Aston Villa.

Daphne speelde meer dan honderd wedstrijden voor het vrouwenelftal van FC Twente, maar speelde zichzelf echt in de kijker bij de Oranje Leeuwinnen.  

In februari van 2022 debuteerde Van Domselaar voor het Nederlands elftal. Een paar maanden later werd ze onverwacht eerste keeper op het EK in Engeland, toen Sari van Veenendaal geblesseerd uuiviel. Waarna Van Domselaar de resterende wedstrijden onder de lat stond. Oranje werd in de kwartfinales van dat toernooi uitgeschakeld door Frankrijk.

Van Domselaar is sindsdien eerste keepster van Oranje en maakt zich met de Leeuwinnen op voor het WK van komende zomer in Nieuw-Zeeland en Australië.


Daphne als klein keepertje bij LSVV. - eigen foto

Op de site van haar management zegt de 23 jarige keepster: “Het voelt als het juiste moment om een stap te gaan maken. Ik ben klaar voor een nieuwe uitdaging en heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik graag in Engeland wil spelen. Bij Aston Villa had ik direct een goed gevoel. Er ligt een duidelijk plan klaar en de club heeft mooie ambities. Ik kijk er naar uit om mij hier verder te ontwikkelen als persoon en als keepster.”

Daphne tekende een driejarig contract bij de Engelse profclub en speelt met Oranje op 23 juli de eerste wedstrijd van het WK tegen Portugal. 

https://www.rodi.nl/dijkenwaard/187193/daphne-van-domselaar-debuteert-in-oranje

Daphne als klein keepertje bij LSVV.

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: