‘Voetbaldier’ Ferdinand Hofland klaar voor nieuwe uitdaging bij FC Marlène

HEERHUGOWAARD – Futsalgrootmacht FC Marlène kondigde vorige week met trots aan: Ferdinand Hofland wordt met ingang van seizoen 2025-2026 de nieuwe hoofdtrainer van het eerste. Maar voor Hofland zelf zijn op dit moment toch vooral de resultaten van het tweede team belangrijk. “We moeten in de resterende wedstrijden nog de nodige punten pakken om ons veilig te stellen. Dat is voor mij prioriteit nummer 1. Daarna komt voor mij pas het moment om naar mijn nieuwe functie te kijken.”
Samen met collega Iwan de Mees, die nu nog hoofdtrainer is van het vlaggenschip van de Waardse zaalvoetbalploeg, begeleidde Ferdinand de selectie. “Iwan en ik kennen elkaar al jaren. De onderlinge samenwerking is de afgelopen anderhalf jaar prima geweest. Toen Iwan aangaf even een stapje terug te willen doen, ben ik door voorzitter Ruud Nolten gevraagd om het stokje van hem over te nemen. Ik heb eerst uitgebreid met mijn vriendin Sanne overlegd. Je bent toch drie avonden van huis - en soms ben je ook op zondag nog bezig met zaalvoetbal. Maar zij staat er volledig achter. Ik heb zin om het eerste team te coachen, maar eerst maar eens het lopende seizoen met het tweede team afmaken.”
Keeper
De wieg van de 44-jarige Hofland stond in Beverwijk, maar al op driejarige leeftijd verhuisde hij naar Heerhugowaard. “Ik was 6 jaar toen ik bij Reiger Boys ging spelen”, herinnert hij zich. “Daar zat ik tot de B1. Ik heb er echt een mooie tijd gehad. Daarna verkaste ik naar sportpark De Kabel, waar ik in totaal 85 wedstrijden keepte in het eerste elftal van SVW ‘27.”
Intussen was Ferdinand ook lid geworden van FC Marlène. Met de plaatselijke futsaltrots beleefde hij gouden tijden. “Eén van mijn hoogtepunten was toch wel in 2003, toen Marlène in het Ajax-stadion de Champions League organiseerde. Peter Roozenbeek was destijds de eerste keeper en ik was achter hem de nummer twee. Ondanks een blessure aan mijn linkerpols, zat ik tijdens de drie wedstrijden op de bank. Dat vond ik geweldig om mee te maken! Uiteindelijk bleek de blessure zo heftig dat ik helaas moest stoppen met voetballen.”
Coaches
Een jaar nadat Ferdinand gestopt was als actief voetballer, werd hij coach/jeugdleider bij de jeugd van FC Marlène. Ferdinand: “Marlène heeft altijd talentvolle spelers gehad, die ook vaak het eerste team wisten te halen. Ik vond het heerlijk om die jonge gasten te begeleiden en te zien hoe zij zich ontwikkelden. In die tijd heb ik bij de KNVB de papieren gehaald om de teams te mogen coachen. Ik weet nog goed dat ik naar Den Helder moest, onder supervisie van Maurius Privee, een man die ons helaas is ontvallen. Inmiddels ben ik het bezit van het certificaat Futsel UEFA B. Met deze papieren mag ik de teams in de Eredivisie coachen. Ik ben nog een tijdje assistent geweest van Kenneth Goudmijn en ik heb veel van hem geleerd.”
Uitstapje
Ferdinand heeft de lange periode bij FC Marlène tussendoor even onderbroken. “Ik werd gevraagd om coach te worden van Kundo Budjang, dat uit de Zaanstreek komt. Maar na twee seizoenen keerde ik weer terug op het oude nest, waar ik alweer jaren met veel plezier de jeugd train. Ik ben als coach bij het tweede team ingestapt toen er een beslissingswedstrijd gespeeld moest worden tegen Vrone. Dat ging om lijfsbehoud in de eerste divisie. Over twee wedstrijden waren wij de betere en was de degradatie afgewend. Ontzettend belangrijk, omdat we de aansluiting met het eerste team willen houden.’’
Nieuw seizoen
Voor het nieuwe seizoen, als Ferdinand de scepter zwaait bij de hoofdmacht, vertrouwt hij erop dat de huidige selectie grotendeels intact blijft. “Al weet je het natuurlijk nooit. Maar hoe ik het op moment bekijkt ben ik er positief over. Het eerste team kan er dit resterende seizoen nog iets moois van maken. In de zogenaamde degradatiepoule hebben ze de eerste twee wedstrijden gewonnen. De nummer 1 in deze poule kan zich alsnog plaatsen voor de play-offs.” Naast de werkzaamheden bij Marlene is Ferdinand ook nog altijd bij SVW ‘27 te vinden. “Mijn zoon Vinny speelt daar in Onder 17 en ook mijn vriendin heeft óók een zoon, James, die ik op de voet volg.’’
Het typeert Ferdinand dat hij niet van club naar club is gehopt, terwijl er wel mogelijkheden waren. Clubtrouw bestaat gelukkig nog!







Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie