Voormalig Ben-Sider nu stadiondeejay AZ

ALKMAAR - Het is een genot om Jos Mechielsen op de koffie te hebben bij je thuis. Om te spreken over zijn grote passie: zijn leven als deejay en organisator van festivals in Alkmaar. Dat doet hij ook nog in de stad waar hij geboren en getogen is. AZ’er in hart en nieren. Huisdeejay bij AZ sinds 2021. “De cirkel is rond. Als kleine jongen ging ik al naar AZ en nu werk ik er.”
Door Pieter Visscher
‘Met acts als Broederliefde kan ik niet zoveel’
Hugo Joss is de deejaynaam van Jos Mechielsen (45). Onder die naam maakt hij inmiddels furore in heel Nederland. Onder meer The Police en Doe Maar worden als favoriete acts genoemd door de man die zijn deejaycarrière startte bij een andere bekende AZ’er: Ruud Adams, die in het verleden Bar Ruud bestierde aan de Westerweg in het Rooie Dorp in Alkmaar.
“Het café was een barretje waar we met mijn hele vriendengroep vaak zaten. Een mannetje of veertig, vijftig. Allemaal harde kern AZ. De politie vond het ook wel prima toentertijd. ‘Als ze daar zitten, gaan ze de stad niet in’, was de gedachte die leefde. Ik werd daar op een gegeven moment gevraagd plaatjes te gaan draaien. Daar is de basis gelegd. Ik draaide daar echt van alles. Van rock tot dance. Zo’n 30 jaar terug hebben we het over.
We zaten eigenlijk net náást het Rooie Dorp, op het industrieterrein. Daar is het dus begonnen. Dat was nog met cd’tjes. Geweldig hoor. Ik heb het complete traject doorlopen. Zelfs van vinyl tot waar we nu zitten.“ Tegenwoordig werkt Jos Mechielsen met Rekordbox en is hij in de weer met usb-sticks. “In deze tijd is dat vrij gangbaar. Het is wel een overstap geweest, moet ik zeggen. Nu maak ik m’n mappen met genres en subgenres.”
Favoriete drie nummers
Afgelopen seizoen zagen we Sven Versteeg voorafgaand aan AZ - Ajax opduiken voor de Ben-Side. “Ik ken hem persoonlijk, dus heb dat geregeld. Vanaf de eerste keer dat ik ‘m draaide zong de hele Ben-Side ‘m al mee. Blikkendag is inmiddels een echte stadionklassieker. Sven is niet eens een voetballiefhebber, maar hij wilde graag promotie maken voor z’n nummer, in een vol stadion.
Hart van Nederland was er ook bij. Die volgden hem toen. Voorafgaand aan de bekerfinale trad-ie ook op, bij ons op het fanplein.” Lachend: “Als ik ‘m een keer niet gedraaid heb, krijg ik meteen appjes.” Zo blijft het lastig om alle muzikale monden in een stadion te vullen. Toenmalig AZ-speler Timo Letschert stelde de favoriete drie nummers van AZ-spelers voor. Dat schoot niet echt op.
“Die hebben echt bijna allemaal dezelfde muzieksmaak. Echt waar. Alles was urban. Sorry, maar met acts als Broederliefde en Drake kan ik niet zoveel in het stadion. Alleen Dani de Wit onderscheidde zich, met rocknummers, en de lijstjes van Pavlidis en Mihailovic waren ook oké. Hilarisch waren drie nummers van Sugawara. Japanse tracks! Via YouTube kon ik ze gelukkig vinden.”
Mooie tijden
Zodra het competitieschema bekend is, worden alle andere boekingen van Hugo Joss om de wedstrijden heen geagendeerd. “AZ heeft echt altijd voorrang. Dan laat ik ook boekingen schieten waar ik het driedubbele kan verdienen. Ik doe ook veel pro Deo bij AZ, puur uit clubliefde. Kijk, de cirkel is gewoon rond.
Als kleine jongen al naar AZ en nu werk ik er. Mijn seizoenkaart heb ik gewoon aangehouden. Die heb ik al vanaf m’n tiende. Ik heb m’n eigen werknemerspas. Vroeger stond ik zelf op de Ben-Side. Mooie tijden gehad.
DJ Booth
Wat al een tijdje speelt is dat ik een soort dj-booth krijg. Overdekt. Als het nu regent moet ik namelijk acuut de regiekamer in. Die spullen kunnen gewoon niet tegen neerslag. Die kabels worden straks weggewerkt en ik krijg een vaste plek, pal naast het veld.
Die plannen liggen er al jaren en het staat nog steeds op de planning. Het is een mooi vooruitzicht.”






Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie