KSV ‘er Renaldo Jongebloet houdt hoop

‘T KRUIS - Een heftige knieblessure belemmert KSV-spits Renaldo Jongebloet zijn steentje bij te dragen aan de club uit ’t Kruis. In de Waard Cup raakte de geboren Amsterdammer naar het aanvankelijk liet aanzien zwaar geblesseerd. Na twee dramatische weken thuis rust houden gingen de medici ervanuit dat er spraken was van gescheurde kniebanden en een beschadigde meniscus. Nu drie maanden later is bewegen al weer goed mogelijk en wacht hem op 1 december in de Bergmankliniek alleen een meniscusoperatie.
YorBody
We ontmoeten elkaar in de sportschool en fitnessruimte van Jongebloet in Slotervaart-Zuid. YorBody Fitness, een ontmoetingsplek voor jong en oud. Bij YorBody is ook fysiotherapie aanwezig. De 36-jarige Jongebloet, zelf woonachtig in Badhoevedorp, maakt zijn werkuren voornamelijk in de ochtend en in de namiddag/avond. “Dat heeft natuurlijk nadelen om die uren niet thuis te zijn, maar overdag kan ik extra aandacht aan mijn gezin besteden.”
Voetbalcarrière
Bij het googelen van zijn naam komt er een prachtige rij clubs tevoorschijn. Bijna twee jaar speelde hij bij Ajax in de jeugd. Daarna volgden HFC Haarlem, FC Dordrecht en FC Emmen in het profvoetbal. Bij topamateurclubs als Emmen, FC Lisse en TEC heeft Jongebloet tot zijn 33e jaar meegedraaid. Om de volgende vraag kunnen we natuurlijk niet heen: met zo’n een mooie rij clubs achter je naam, hoe kom je dan bij KSV terecht? Renaldo, vader van twee zonen en een dochter, legt het graag uit. “Danny Post, ook woonachtig in Badhoevedorp, is al vanaf mijn elfde jaar een vriend van mij. Zijn broer heeft een café in Amsterdam en kende daardoor Remco de Boer. Die was destijds voorzitter van KSV en sprak altijd enthousiast over zijn blauwwitte club uit ’t Kruis. Danny twijfelde en vond het een grote stap. Maar uiteindelijk won de liefde voor het voetbal het en besloten we om samen de voetbalschoenen weer aan te trekken en voor KSV te gaan spelen.”
KSV
Het was vorig jaar zeker wennen voor beide ex-profs. KSV was gepromoveerd uit de vijfde klasse en ging met een jonge trainer (Nick de Waart) en een jonge groep spelers de uitdaging aan. De eerste helft van de competitie verliep heel moeizaam, maar in de laatste tien wedstrijden van het seizoen 2024/2025 toonde de mix van jonge talenten en ervaren krachten de juiste instelling en strijd. Met als cadeautje de winst in de beslissingswedstrijd tegen Duinrand S, waarbij Jongebloet drie keer scoorde. De kantine op de Kruising vierde het behoud van het vierde klasse als ware het een kampioenschap.
Jongebloet vindt dat KSV heel wat talent in de selectieteams heeft. “Voeg die jonge talentvolle gasten van -23 bij het eerste en we hebben een prachtig team. Kom op jongens, toon je ambitie! Het wegvallen van Rob de Boer (militaire opleiding) en Thijs Wagenaar (werk op zondag) is een enorme aderlating, maar de terugkeer van het grote talent Stef Huibers kan ons creativiteit en nieuwe energie geven.” Jongebloet verwacht van een selectiespeler wat meer beleving en een volwassen houding . “Je moet trots zijn om in het eerste van KSV te mogen spelen.”
Bewondering
Jongebloet, die bij Ajax onder meer samenspeelde met Daley Blind, Siem de Jong en Tobey Aldeweireld, heeft op de vraag welke spelers hij het meest bewondert een opvallend rijtje: Ronaldo (de Braziliaan), Drogba en El Hamdaoui. Gery Vink was bij Ajax de trainer waar hij het meeste van heeft geleerd. Naast werk en voetbal heeft de KSV-spits niet veel hobby’s. Een beetje padellen, Nederlandstalige muziek luisteren maar vooral tijd aan z’n jonge kinderen besteden.
Hoop
De ontspannen ogende Jongebloet hoopt van harte dat KSV snel haar eerste punten kan pakken. “De tegenstanders in de vierde klasse zijn best goed spelende ploegen, maar toch is KSV, zo hoor ik, af toe niet kansloos geweest. Ik kan nu zelf weer komen kijken, maar die gasten moeten het doen. Ik hoop natuurlijk dat ik later in het seizoen weer mijn bijdrage kan geven maar voor nu is mijn hoop op de mannen gericht.”
Meer info over KSV vind je op www.ksvvoetbal.nl.
GERRIT GROOT






Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie