Op zoek naar een nieuwe passie? Kom zaterdag 20 juni naar de kleurrijke Open Dag van Cool

HEERHUGOWAARD – Cool kunst en cultuur houdt zaterdag 20 juni van 13.00 tot 16.00 uur Open Dag. Kom langs om instrumenten uit te proberen, mee te doen aan diverse activiteiten en kennis te maken met het nieuwe cursusaanbod. “Juni is het einde van het seizoen, dus de leerlingen van Cool laten deze dag horen wat ze het hele jaar door geleerd hebben” vertelt Meike Looijesteijn-Wilms, coördinator Vrijetijdsonderwijs.
Ook de docenten laten van zich horen. “De docentenband verzorgt deze middag twee miniconcertjes om 13.15 en 15.15 uur in Toon. Zo zie je in één oogopslag welke instrumenten er zijn, hoe ze klinken en wie de docenten zijn. Je krijgt bovendien een voorproefje van wat er mogelijk is als verschillende instrumenten samen spelen.”
Ontdek jouw instrument
Verspreid door het gebouw kunnen bezoekers zelf instrumenten uitproberen. Van blokfluit en basgitaar tot drums en cello: meer dan dertig instrumenten staan klaar om ontdekt te worden. “Heb je altijd al een instrument willen proberen of twijfel je nog? Dit is hét moment om te ontdekken wat bij je past” aldus Looijesteijn-Wilms. De docenten helpen bezoekers op weg en beantwoorden vragen over lessen en cursussen.
Helden, antihelden en goede boeven
Het nieuwe seizoen bij Cool staat in het teken van het thema ‘Helden en goede boeven’. Dat zie je tijdens de Open Dag overal terug. Direct bij binnenkomst ontmoet je een sneltekenaar, die een karikatuur van je maakt met een heldhaftige of ondeugende twist. De tekeningen mogen als aandenken mee naar huis.
In het atelier maken bezoekers onder begeleiding van docent Chantal hun eigen heldenmasker. Iedereen vanaf 4 jaar kan meedoen. “Stap in de huid van een ander personage, ontdek de held in jezelf en laat je fantasie de vrije loop” zegt Looijesteijn-Wilms.
Op de eerste verdieping is in Zaal A de heldenwerkplaats ingericht, met een photobooth en een grote collectie verkleedkleren en props. Theaterdocent Daisy laat bezoekers spelenderwijs kennismaken met verschillende theatervormen. Ook enkele leerlingen van de Musical SCool laten zien wat zij hebben geleerd.
Muziek, optredens en ontdekken
In Toon vinden naast de docentenband ook korte miniconcerten van leerlingen plaats. Zij laten horen wat er mogelijk is na één, twee of drie jaar muziekles. Onder meer dwarsfluit, cello en andere strijkinstrumenten komen voorbij. Bekijk vooraf het blokkenschema op de website om een specifiek optreden niet te hoeven missen.
Op de tweede verdieping draait alles om muziek. In de muziekstudio’s kunnen bezoekers alle instrumenten uitproberen en in gesprek gaan met docenten. In totaal zijn er meer dan dertig instrumenten beschikbaar. “Ontdek wat mogelijk is binnen ons lesaanbod” zegt Looijesteijn-Wilms. “Onze nieuwe blokfluitdocent geeft bijvoorbeeld ook fagotles.”
Speurtocht en afsluiting
Wie de Open Dag extra spannend wil maken, kan deelnemen aan een speurtocht door het gebouw. Los vragen op en kraak de code, dan ligt er een verrassing klaar in Café Cool. Ook is daar de hele middag een hapje en drankje verkrijgbaar. Popkoor Sing Out sluit de dag tussen 15.30 en 16.00 uur af met een optreden waarbij meezingen mag.
Wie er niet bij kan zijn, krijgt zaterdag 12 september tijdens Cool Open! een nieuwe kans om kennis te maken met alle cursussen en lessen. Meer informatie is te vinden via coolkunstencultuur.nl/opendag. Enthousiast geworden? Schrijf je via de site alvast in voor het nieuwe seizoen!





Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie