Spannende dagen voor Jessica Schilder: wordt ze ‘sportvrouw van het jaar‘?

VOLENDAM - Kogelstootster Jessica Schilder is genomineerd voor de titel Sportvrouw van het Jaar 2025. De atlete dankt haar nominatie aan haar wereldtitel bij de WK atletiek, goud bij de EK indoor en zilver bij de WK indoor. De winnaar wordt woensdagavond 17 december op het Sportgala bekendgemaakt.
Schilder is een van de vijf genomineerden die de vakjury van sportkoepel NOC*NSF heeft geselecteerd. Schaatsster Joy Beune werd wereldkampioen op de 3.000 meter, de 1.500 meter en de ploegenachtervolging. Atlete Femke Bol veroverde de wereldtitel op de 400 meter horden en hielp de estafetteteams aan EK-titels en WK-medailles.
Zwemster en wielrenster ook genomineerd
Zwemster Marrit Steenbergen werd opnieuw wereldkampioen op de 100 meter vrije slag en hielp Nederland op de 4×100 meter aan WK-brons. Wielrenster Lorena Wiebes won in 2025 grote wedstrijden op de baan, weg én gravel, met drie wereldtitels tot gevolg.
Stemming bepaalt winnaar
Topsporters en coaches konden op 8 en 9 december via een digitale stemming hun favorieten. Die stemming telt voor 50 procent mee in de uitslag, de stemmen van de vakjury bepalen de andere 50 procent.
Recent was Jessica Schilder te gast in talkshow De Aftrap. Bekijk hieronder de uitzending van RTV LOVE.






Meer nieuws uit Edam - Volendam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie