Bibliotheek Edam blijft, maar wordt wel kleiner

EDAM - De bibliotheek gaat verhuizen en niet verdwijnen. Dat benadrukt het college na vragen van GroenLinks-PvdA. Volgens de partij ontstonden er geruchten dat de bieb zou vertrekken uit de stad. De leeszaal en ontmoetingsplek zal in verkleinde vorm terugkomen in het nieuwe schoolgebouw De Trimaran.
Het gemeentebestuur werkt samen met Bibliotheek Waterland aan een herinrichting van alle bibliotheekvestigingen in Edam-Volendam. Zo ook de locatie aan de DIjkgraaf Poschlaan. “Het voornemen is dat de huidige bibliotheekfunctie in het Wijksteunpunt Edam eind 2026 wordt beëindigd”, laat het college weten na de vragen. “Dit betekent echter nadrukkelijk niet dat de bibliotheek uit Edam verdwijnt.”
Trimaran
De bibliotheek keert terug in het nieuwe schoolgebouw van basisschool De Trimaran. “Van een definitieve sluiting zonder terugkeer is dan ook geen sprake.”
Twee vestigingen op korte afstand
De gemeente wil efficiënter omgaan met maatschappelijke voorzieningen en gemeentelijk vastgoed. Nu bevinden zich twee bibliotheekvestigingen op zeer korte afstand van elkaar in Edam en Volendam.
Uit cijfers blijkt dat het overgrote deel van de Edamse bibliotheekleden nu al gebruikmaakt van de Volendamse vestiging. Door de situatie anders te organiseren ontstaat ruimte om middelen effectiever in te zetten en de kwaliteit van programmering te verbeteren.
Nieuwe vormen
Het college stelt te willen investeren in nieuwe vormen van bibliotheekvoorzieningen, zoals een compacte bibliotheek in combinatie met onderwijs en maatschappelijke functies. “Dit sluit aan bij landelijke ontwikkelingen en veranderend gebruik van bibliotheken.”






Meer nieuws uit Edam - Volendam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie