Alleenstaande ouderen en nieuwkomers gratis naar het Zuiderzeemuseum

Uit
Alleenstaande ouderen en nieuwkomers kunnen op woensdag 30 september gratis naar het Zuiderzeemuseum.
Alleenstaande ouderen en nieuwkomers kunnen op woensdag 30 september gratis naar het Zuiderzeemuseum. (Foto: aangeleverd)

ENKHUIZEN - Alleenstaande ouderen en nieuwkomers kunnen op woensdag 30 september gratis naar het Zuiderzeemuseum. Mensen die familie missen in hun omgeving doen samen een speurtocht in het museum. Zo leren ze elkaar en het museum kennen.

Buurtwerker Paula van Welwonen vertelt: “We komen regelmatig inwoners tegen die hun familie missen. Omdat ze geen familie meer hebben, die ver weg woont
of omdat het contact verloren ging. Dat geldt niet alleen voor ouderen. Ook nieuwkomers missen vaak hun familie die in een ander land woont.”

Gezin-voor-een-dag

In samenwerking met het Zuiderzeemuseum, scholen en andere instanties heeft Welwonen gekeken hoe ze deze inwoners een soort familiemoment kunnen laten ervaren. Bij ‘Gezellig Samen’ koppelen ze deze inwoners aan elkaar en schoolkinderen als een ‘gezin-voor-een-dag’.

Speurtocht

Tijdens een speurtocht vinden ze bijna vanzelf onderwerpen om elkaar beter te leren kennen. “We zien dat deelnemers zich al snel vertrouwd genoeg voelen om zich open te stellen. Het contact brengt herkenning of troost voor het gemis van familie. En er is ook veel gezelligheid.”

Verhalen uit de praktijk

Tijdens een eerdere ‘Gezellig Samen’, gaf een moeder van buitenlandse komaf aan zich erg eenzaam te voelen. Ze vond de taal moeilijk en kende daardoor weinig andere mensen. Haar kinderen konden alles voor haar vertalen. Die voelden zich juist erg thuis in Nederland. Dat is een groot contrast binnen een hetzelfde gezin. Ook was er de oudere meneer die heel lang ziek was geweest. Hij had zo genoten van dit uitje, dat hij het zelfs ‘de mooiste dag van zijn leven’ noemde. Daar doen de samenwerkende partijen het voor.

Gratis aanmelden

Ouderen uit Enkhuizen kunnen zich gratis aanmelden door te mailen naar: aanmelding@zuiderzeemuseum.nl.

Samenwerking

Deze dag wordt aangeboden door het Zuiderzeemuseum in samenwerking met Welwonen, Sylta, scholen, Stichting Thurkowfonds, Stichting Het Glaswerk, Trintel, Jacob van Wagtendonk Stichting, Microsoft en Bavo Stichting Heemstede. De dag wordt georganiseerd in het kader van de Week tegen Eenzaamheid.

Meer nieuws uit Enkhuizen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: