Stadswandelingen Gilde

Nieuws
Vrijdagmiddag 15 november kun je met de stadsgids van het Gilde Haarlem een wandeling maken door ‘de Jordaan’ van Haarlem.
Vrijdagmiddag 15 november kun je met de stadsgids van het Gilde Haarlem een wandeling maken door ‘de Jordaan’ van Haarlem. (Foto: aangeleverd)

HAARLEM - Aankomend weekend zijn er twee wandelingen met de stadsgidsen van Gilde Haarlem. Onder meer door de Vijfhoek en door de geschiedenis van Haarlem op het gebied van bierbrouwen.

Ontdek de stad te voet

Vrijdagmiddag 15 november kun je met de stadsgids van het Gilde Haarlem een wandeling maken door ‘de Jordaan’ van Haarlem, de Vijfhoek. Deze wijk met allerlei verwijzingen naar een bloeiende lakenindustrie en ooit de woonplek van de beul van Haarlem, heeft zich nu ontwikkeld tot een hippe buurt. Maar we verkennen ook het centrum. Het wordt dus een ontdekkingstocht met twee gezichten in één wandeling, vol historische anekdotes en unieke verborgen plekjes die de rijke geschiedenis van Haarlem tot leven brengen. De gids vertrekt om 13.30 uur vanaf de Proveniershof (Grote Houtstraat 142).

Zaterdag 16 november om 13.30 uur (vertrek Vleeshal op de Grote Markt) kun je wandelend mee door de rijke geschiedenis van Haarlem op het gebied van bierbrouwen. Na twee bloeiperiodes verdwenen de bierbrouwerijen uit Haarlem. Maar tegenwoordig zijn we op dat gebied weer helemaal terug Maar tegenwoordig zijn we op dat gebied weer helemaal terug, met nieuwe brouwerijen die de traditie van vakmanschap en smaak voortzetten in modern jasje.

Voor de kosten hoef je het niet te laten, deze bedragen 5 euro per persoon (graag contant meenemen). Aanmelden voor deze wandelingen is noodzakelijk en kan via ons aanmeldingsformulier op de website www.gildehaarlem.nl, een mail naar gildewandelingen@gmail.com of via 06-16410803.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: