Twee weekenden lang kunst ontdekken bij meer dan 200 kunstenaars

Uit
Twee weekenden lang openen meer dan 200 kunstenaars hun deuren.
Twee weekenden lang openen meer dan 200 kunstenaars hun deuren. (Foto: (Foto’s: Nora Vrba))

HAARLEM - Op 7-8 en 14-15 november is de 41e editie van Kunstlijn. Dit jaar met het thema Metamorfose. Twee weekenden lang openen meer dan 200 kunstenaars hun deuren op talloze plekken in Haarlem en omstreken, van 11.00 tot 17.00 uur.

Tijdens de twee weekenden van Kunstlijn tonen de deelnemende kunstenaars hun werk in ateliers, galeries, musea en historisch erfgoed in Haarlem en omstreken. Dit jaar doen 17 nieuwe kunstenaars voor het eerst mee. De centrale expositie van alle Kunstlijn-kunstenaars wordt ingericht in het Kunst Centrum Haarlem: een goed startpunt voor een bezoek aan Kunstlijn. Hier ligt ook De Kunstlijner voor iedereen klaar: een gratis kunstkrant met een plattegrond met alle deelnemers.

Na het succes van afgelopen jaar organiseerde Kunstlijn wederom open calls, met ‘Metamorfose´ als overkoepelend thema. “Ons Kunstlijn-team kreeg indrukwekkende inzendingen op onze open calls voor De Kloostergangen, Gravenzaal en de Stadskunstkamer. Op deze locaties is tijdens Kunstlijn bijzondere fotografie, installaties en videokunst te zien”, aldus Mila Joling en Yvonne Haven, curatoren vanuit Kunstlijn.

Het Hoofdkantoor

Speciale tentoonstellingen zijn onder andere te zien in het Provinciehuis, De Kloostergangen, Verwey Museum, ABC Architectuurcentrum en de Vishal. De locatie die de meeste kunstenaars onder één dak schaart is Het Hoofdkantoor. Hier tonen maar liefst 14 deelnemende kunstenaars hun werk.

Het Hoofdkantoor ligt in het voormalig Stork-gebouw aan de rand van de Waarderpolder. Ook is er een nieuwe locatie in Heemstede, Plein1 (Julianaplein), waar 7 kunstenaars hun werk tonen.

Tijdens het eerste Kunstlijn-weekend vindt de KinderKunstlijn plaats: kinderen tussen 4 en 12 jaar kunnen met hun ouders op pad langs zeven KinderKunstlijn-locaties. Op deze plekken kunnen kinderen op een speelse manier kunst beleven én zelf maken aan de hand van kijk- en doe-opdrachten. De zeven locaties zijn: Kunst Centrum Haarlem, Frans Hals Museum, ABC Architectuurcentrum, Verwey Museum, De Kloostergangen, Het Hoofdkantoor en Plein1 (Julianaplein, Heemstede).

Dit jaar doen 17 nieuwe kunstenaars voor het eerst mee.
Op 7-8 en 14-15 november is de 41e editie van Kunstlijn.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: