We reizen even terug: historische foto’s van Station Haarlem

HAARLEM - Stap even terug in de tijd en ontdek Haarlem Station zoals het ooit was. Oude stoomtreinen puffen binnen, reizigers wachten geduldig op het perron, en tussen de bloemen en krantenverkoop door gonst het station van het leven. Een momentopname van het dagelijkse ritme uit vervlogen tijden.
Door Eva Sminia
Stoomtrein in Haarlem
Wist je dat? De allereerste stoomtrein in Nederland reed al in 1839 van Amsterdam naar Haarlem! In de late 19e en vroege 20e eeuw puffen en fluiten stoomlocomotieven door het hele land, met Haarlem als belangrijke stop. Vanaf de jaren ’30 maakten elektrische en dieseltreinen langzaam de dienst uit, en rond 1970 waren stoomtreinen bijna helemaal verdwenen uit het gewone reizigersvervoer. De stoomtrein op deze foto? Die stamt dus waarschijnlijk uit voor de jaren ’50.
Lachen!
Vroeger waren de treinen gewoon open, zoals je op deze foto ziet. Reizigers steken hun hoofden uit de wagon en poseren even voor de camera. Zo’n moment vol nieuwsgierigheid en plezier, wat een leuke sfeer!
Kranten en bloemen in overvloed
We gaan even terug in de tijd, naar 1957. De tijd waarin bloemen en kranten nog volop op het station werden verkocht. Hoe duur zou een bos bloemen in die tijd hebben gekost?
Geen telefoon in zicht
Valt het jou ook op? Geen telefoon te bekennen! Mensen spraken écht met elkaar en deelden hun verhalen. En kijk die kleding eens, zo anders dan nu. bijna niet voor te stellen hè?
Station Haarlem in 1935/1940
Een prachtige blik op het station rond 1935–1940. Kijk ook eens naar wat er op de weg gebeurt: een melkboer op pad, een oude tram en die auto’s van toen. Wat een plaatje!
Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Haarlem. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link!










Meer nieuws uit Haarlem?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie