Hoe John Rep via Studio Sport hoorde dat HFC Haarlem hem niet meer wilde

In deze rubriek blikt sportjournalist Edwin Struis wekelijks terug op bijzondere verhalen en opmerkelijke figuren uit de rijke geschiedenis van HFC Haarlem.
Medio augustus 1986 tekent een heuse wereldtopper een contract bij HFC Haarlem. John Rep is weliswaar wat
op leeftijd (34), maar neemt een prachtig Oranje-, Ajax-, Valencia-, Bastia-, Saint-Étienne-, PEC Zwolle- en Feyenoord-verleden met zich mee en kan als routinier een coachende rol vervullen in de jeugdige selectie.
Op 20 augustus maakt onze recordschutter aller tijden op WK-eindrondes (7 goals) zijn rood-blauwe debuut in de thuiswedstrijd tegen Veendam (0-0). De magie vervaagt snel, al in de rust wordt de hangende spits met dito pootjes vervangen door Ricardo Moniz. Ook op 24 augustus in het thuisduel met Ajax (0-3) loopt de Zaankanter wat verloren rond. Hij houdt het daarna nog drie wedstrijden uit en stopt dan definitief.
Het vroegere Goudhaantje verneemt via Studio Sport dat de club verder geen prijs meer stelt op zijn aanwezigheid. In VI reageert Rep witheet, waarbij met name de trainer het moet ontgelden. ‘Van Doorneveld is een enorme stiekemerd! Hij heeft een eng hoofd’, klinkt het niet al te genuanceerd.
Op de foto’s tekent Rep onder toeziend oog van trainer Hans van Doorneveld en bestuurslid technische zaken Aad Goedhart zijn contract en koestert hij tijdens Haarlem-Ajax het balbezit terwijl Jan Wouters aan komt snellen.
Meer anekdotes over HFC Haarlem deelt Struis dagelijks op Facebookpagina ‘De Roodbroek’. In het najaar zal ook de Kick verschijnen, een glossy magazine vol met HFC Haarlem-verhalen.
Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Haarlem. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.







Meer nieuws uit Haarlem?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie