Interactieve workshop ‘Meer dan dementie’

BADHOEVEDORP - In de Schuilhoeve wordt donderdag 10 september de interactieve workshop ‘Meer dan dementie’ gehouden.
De workshop is bedoeld voor mensen met dementie, mantelzorgers, vrijwilligers en professionals. Iedereen die aanwezig is, doet ook echt mee aan de workshop. Niet alleen de mantelzorgers of mensen met dementie, maar ook de vrijwilligers, de zorgprofessionals, de buren, de vrienden.
Zorgvraag
Iedereen is meer dan een diagnose, een zorgvraag of een bepaalde rol. Achter ieder mens schuilen talenten, dromen, herinneringen en dingen die plezier en voldoening geven. Iemand kan partner, buur, collega, vrijwilliger, ouder, vriend of vriendin zijn.
Tijdens deze interactieve workshop staat daarom niet de ziekte of zorgvraag centraal, maar de mens zelf. Deelnemers krijgen de gelegenheid elkaar op een andere manier te ontmoeten en te ontdekken wat er nog meer schuilgaat achter een diagnose, beperking of zorgvraag.
Kleine groepjes
Tijdens de workshop gaan de deelnemers In kleine groepjes met elkaar in gesprek over wat iemand belangrijk vindt, waar iemand blij van wordt, welke talenten iemand heeft en wat nu echt betekenis geeft aan het dagelijks leven. Juist door nieuwsgierig te zijn naar jezelf én naar de ander ontstaan andere gesprekken. Gesprekken waarin niet de beperkingen, maar de mogelijkheden centraal staan. Door letterlijk een andere bril op te zetten ontstaan nieuwe ontmoetingen, meer begrip en waardevolle inzichten.
Deze editie van Alzheimer Café Badhoevedorp op donderdag 10 september is van 19.30 tot 21.00 uur in de Schuilhoeve, Keizersweg 195B.





Meer nieuws uit Haarlemmermeer?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie