Historische Kring Heemskerk

Heemskerk van Toen: ‘Wie kent deze jongeren bij de telefooncel in Heemskerk?’

Historie
Jongeren voor een telefooncel.
Jongeren voor een telefooncel. (Foto: Aangeleverd)

Bij de Historische Kring Heemskerk komen regelmatig foto’s binnen waar weinig informatie over bekend is. Zo ook deze foto, waarop drie jongeren begin jaren 90 voor een telefooncel poseren.

De fotovraag van deze week brengt ons terug naar het begin van de jaren 90. Dat is te zien aan de appartementen die op de achtergrond in aanbouw zijn op de hoek van de Deutzstraat en Marquettelaan. Op de voorgrond poseren drie jongeren, met daarachter een telefooncel. De eerste openbare telefooncel in Nederland verscheen in 1931 in Amsterdam. Door de opkomst van de mobiele telefoon nam het gebruik steeds verder af. In 2008 verviel de verplichting voor KPN om per 5.000 inwoners een telefooncel te onderhouden. Daarna verdwenen de telefooncellen snel uit het straatbeeld. In 2016 werd de laatste openbare telefooncel verwijderd. Wie kan de Historische Kring Heemskerk meer vertellen over de mensen op de foto? Laat het weten via vraag@historischekringheemskerk.nl.

Mooie oude foto’s

Heb je zelf nog mooie oude foto’s liggen? Je kunt ze inleveren of laten inscannen op maandagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Dan is de Historische Kring Heemskerk open voor bezoekers. Loop gerust eens binnen en drink een kopje koffie mee.


De rubriek is in handen van de Historische Kring Heemskerk. De Historische Kring Heemskerk is ook actief op Instagram en Facebook.

Je kunt ook lid worden van de HKH. Voor slechts 18,75 euro per jaar ontvang je twee keer per jaar het magazine Heemskring. Kijk voor meer informatie op www.historischekringheemskerk.nl/lid-worden-van-de-historische-kring-heemskerk.

Meer nieuws uit Heemskerk?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: