Flexwoningen maken plaats voor woonwagens: huurders verrast op ledenvergadering

Zo’n 50 huurders wisten de weg naar de Hoekstee te vinden waar huurdersvereniging Houdt Zicht zijn jaarlijkse ledenvergadering hield.
Vooraf was beloofd dat alle huurdersproblemen aan bod zouden komen en er ontstond al snel een levendige huurdersbijeenkomst waarbij de bezoekers aangaven vooral veel problemen te hebben ondervonden in de wijken waar nu de woningen worden gerenoveerd. Eén van de grote ergernissen bleek het feit dat er afspraken werden gemaakt en men een vrije dag nam waarna er vervolgens niemand kwam opdagen en men vroeg zich daarom af of daar geen vergoeding tegenover kon staan. Alle grote en kleine problemen zullen door Houdt Zicht met Woningbouwvereniging Hoek van Holland en de bewoners klankbordgroepen worden doorgenomen.
Zoals te verwachten was, bleek ook het hoofdstuk zonnepanelen een brede belangstelling te hebben. Ten eerste hebben vorig jaar zonnepanelen voor een woningbrand geleid. Er is voor zover wij weten nog steeds geen afgerond onderzoek waardoor men nog in het duister tast over de echte oorzaak. Ten tweede vervalt de teruglevering (de salderingsregeling) van de opgewekte stroom per 1 januari 2027 en dreigen vele huurders straks financieel nadeel te ondervinden. Houdt Zicht verzekerde de huurders dat er al gesprekken met de woningbouwvereniging zijn gevoerd en de corporatie heeft aangegeven dat de zonnepaneelbezitters er financieel niet op achteruit zullen gaan.
Verwachte woningbouw
Tenslotte liet bestuurslid Job van Eijk onder andere een overzicht zien van de te verwachte woningbouw in Hoek van Holland. Tot ieders verbazing bleek daarbij dat de 80 flexwoningen - waarvan 40 voor Hoekenezen die al drie jaar in het overzicht stonden - nu waren vervangen door 20 woonwagens. Er staat weliswaar nog een sterretje bij. Overigens, de flexwoningen waren door Rotterdam berekend als even duur als stenen bouw, inclusief de benodigde infrastructuur. Onzin, want voor de beoogde doelstelling zijn al flexwoningen vanaf 80.000 euro beschikbaar, exclusief infrastructuur. Het laatste woord is hierover nog lang niet gezegd.
Na deze algemene beschouwing heeft voorzitter Leen van Esch, met toestemming van de vergadering, besloten er ‘met reden’ nog een jaartje aan te plakken. Deze reden, zo legde Van Esch met nadruk uit, is dat ‘het bestuur’ een prima team vormt met veel nuttige expertise maar ook onderling plezier. Hij vroeg en kreeg een hartelijk applaus van de vergadering voor dit bestuur en daarmee eindigde deze nuttige vergadering.






Meer nieuws uit Hoek van Holland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie