Veiling Haringparty levert 7.500 euro op

Nieuws
Remco en Joey de Waard van De Jongens deden het hoogste bod op de emmer haring. Cees Schalkoort overhandigde de emmer in aanwezigheid van de vertegenwoordigers van de goede doelen.
Remco en Joey de Waard van De Jongens deden het hoogste bod op de emmer haring. Cees Schalkoort overhandigde de emmer in aanwezigheid van de vertegenwoordigers van de goede doelen. (Foto: Tom van Ooijen)

Woensdag 2 juli hield Ondernemersvereniging Hoek van Holland haar jaarlijkse Haringparty. Doel van de party is het veilen van een vaatje haring, waarbij de opbrengst naar een goed doel gaat. In dit geval naar twee goede doelen. Leden van de Ondernemersvereniging konden vooraf aangeven welk goed doel het zou worden. 

Door Tom van Ooijen

Dit keer waren het twee goede doelen: Kinderboerderij Hoek van Holland en de Hoekse afdeling van De Zonnebloem. Ook dit keer was de tuin van restaurant Frans de plaats van handeling, maar vanwege het wisselvallige weer werd besloten de veiling op zich binnen te houden.

Voorafgaande aan de veiling werden de ongeveer 80 aanwezigen muzikaal getrakteerd door de Hoekse zanger Cornel. Personeel van restaurant Frans zorgde ondertussen voor de drankjes. Buiten in de tuin zorgden Hoekse Vishandel eigenaar Cees Hofland en zijn medewerkster Kim er voor dat wie dat wilde, van heerlijke Holland Nieuwe haring kon genieten.

Even na zes uur begon de voorzitter van de Ondernemersvereniging, Cees Schalkoort, bijgestaan door Danny Houtman en Peter Jagt aan de veiling. Kees van den Burg had inmiddels de bordjes met nummers uitgedeeld.

Eerst kregen vertegenwoordigers van beide goede doelen de gelegenheid het publiek uit te leggen waarom het voor hen zo belangrijk is om een deel van de veiling te krijgen.

Jacqueline Steenbergen, namens de Hoekse afdeling van de Zonnebloem, gaf aan de Hoekse afdeling 40 jaar bestaat en zij voor de cliënten een speciale dag gaan organiseren. “Voor onder meer mensen met een fysieke beperking willen we met een partyschip een rondvaart door de Rotterdamse haven maken, compleet met lunch. Het moet een echt feestelijk gebeuren worden. We hebben er voor gespaard, maar komen toch nog geld te kort. Daarom zouden we in 2026 een aantal activiteiten moeten schrappen. Ik hoop dat er met de veiling voor zowel ons als voor de kinderboerderij een leuk bedrag binnenkomt. We zijn in ieder geval zeer blij één van de goede doelen te zijn.”

Jadzia de Boer, kleindochter van de pas overleden Izak de Boer, legde namens de kinderboerderij uit, hoeveel werkzaamheden haar grootvader deed voor de kinderboerderij en dat dat vaak een tijd van 70 uur per week in beslag nam. Werkzaamheden die voorgezet moeten worden zoals het bijhouden van de schapendijk. Ook gaf Jadzia aan dat ze voor de kinderboerderij bezig zijn een ontwikkelingsplan voor de toekomst te maken. “De kinderboerderij is inmiddels weer open, maar we kijken ook naar de toekomst. Er voor zorgen dat de kinderboerderij blijft bestaan en in de toekomst een nog mooiere centrale plek in ons dorp blijft behouden.”

Voordat de veiling van het vaatje haring kon beginnen, een veiling die op Amerikaanse wijze wordt gedaan, werd er eerst een ander object geveild. Rob Voogd en Tom van Ooijen boden namens hun werkgever Rodi Westmedia, uitgever van onder meer Nieuwsblad Hoek van Holland, een advertentiepagina aan. Degene met het hoogste bod kan deze pagina in Nieuwsblad Hoek van Holland, op een in overleg te bepalen datum, naar eigen inzicht gebruiken. De opbrengst van de te veilen pagina gaat naar de goede doelen. Danny Prins van Prins Uitvaartverzorging bood het hoogste bedrag: 500 euro.

Vervolgens ging de veiling van het vaatje haring van start. Bij het bieden wordt je bod genoteerd en dat dien je, ook als je de veiling niet wint, te betalen. Bied je op een gegeven moment hoger dan je eerst bod, telt alleen het hogere bod. Alle hoogste biedingen worden bij elkaar opgeteld en dat geeft op een gegeven moment het totaalbedrag.

Na een aarzelende start kwam er toch gang in de biedingen. In eerst instantie steeds met 25 euro verhoogd, later met 50 en uiteindelijk met 100 euro per bod. Opvallend was dat er ook een paar niet ondernemers meeboden voor het goede doel. Uiteindelijk waren het Joey en Remco de Waard van Restaurant De Jongens die het hoogste bod van 1.200 euro deden. Na enig telwerk kon het eindbedrag bekend gemaakt worden: 7.500 euro, dus 3.750 voor beide goede doelen. Het bedrag wordt niet direct overgemaakt. “We gaan de bedragen eerst innen en tijdens de netwerkbijeenkomst later dit jaar ontvangen jullie de cheques”, lichtte Cees Schalkoort toe.

Cornel trad op
De cheque voor een pagina advertentie werd geveild.
Danny Prins van Prins Uitvaartverzorging deed het hoogste bod.
Jacqueline Steenbergen sprak namens de Hoekse afdeling van De Zonnebloem.
De kleindochter van wijlen Izak de Boer, Jadzia, legde namens de Kinderboerderij het belang van de bijdrage uit.
De Hoekse  Vishandel zorgde weer voor de heerlijke haring.

Meer nieuws uit Hoek van Holland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: