Het bedachte land

Nieuws
Ted is opgeleid als socioloog.
Ted is opgeleid als socioloog. (Foto: aangeleverd)

WIERINGERWERF - De Wieringermeer is aan een tekentafel geboren, grond en gemeenschap zijn ‘bedacht land’. Op uitnodiging van het Historisch Genootschap spreekt Ted Galama (Slootdorp, 1970) op zaterdag 3 februari over de totstandkoming van de Wieringermeersamenleving en hoe het verder ging. Ted is opgeleid als socioloog, hij beziet de Wieringermeergemeenschap in sociologisch perspectief.  

Gratis lezing

Plannen voor de (gedeeltelijke) inpoldering van de Zuiderzee bestaan al eeuwen. In de tweede helft van de 19e eeuw is de tijd er politiek en financieel rijp voor, hoewel het dan nog tot 1918 duurt voordat de Zuiderzeewet wordt aangenomen. Het is een periode waarin de rol van de overheid verandert en de Nederlandse staat in hoog tempo moderniseert. Ook neemt de invloed van de wetenschappen op het overheidsbeleid sterk toe. Niet voor niets dat wetenschappers en ingenieurs het voor het zeggen krijgen bij de fysieke inrichting van de polder. 

Inrichting samenleving

Bij de totstandbrenging van de Wieringermeergemeenschap probeert men een soortgelijke ‘technische’ aanpak uit. Hoe is dit precies gegaan en waarom? Hoe werd daarmee de identiteit van de polderbevolking beïnvloed en welke gevolgen heeft dat gehad voor de inrichting van de samenleving? Tijdens de lezing gaat Galama hier verder op in. 

Wees welkom

Ted groeide op in de Wieringermeer. Rond zijn 20e trok hij naar Amsterdam waar hij o.a. sociologie studeerde. Sinds 2006 woont hij met zijn gezin in Den Haag. Lange tijd reisde hij wekelijks op en neer naar de polder om te repeteren met de band Emotional Feedback en zag hij hoe de Wieringermeer veranderde. Momenteel werkt Ted voor het Strategisch Kenniscentrum Ondermijnende Criminaliteit (SKC-OC). Dit centrum, onderdeel van het ministerie van Justitie en Veiligheid en gevestigd in Vlissingen, doet onderzoek naar internationale georganiseerde criminaliteit. Welkom in de Cultuurschuur! Toegang is gratis. Zaterdag 3 februari, de lezing start om 14.00 uur.

Meer nieuws uit Hollands Kroon?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: