Wintertheater zoekt deelnemers en vrijwilligers: repetities in de zomer

OUDE NIEDORP – De BinnenRoute op Wieringen was een groot succes waar veel mensen van hebben genoten. Stichting Cultuur binnen de Dijken gaat onverminderd door en organiseert dit jaar voor de derde keer een totaaltheatervoorstelling over de seizoenen. Dit jaar staat ‘De Winter’ centraal, het laatste jaargetij vol rituelen zoals kerst en oud en nieuw.
Het is een tijd van terugtrekkende natuur, van afscheid nemen en bezinning. De voorstelling gaat over de natuur die afsterft en zich terugtrekt, de feniks die in vlammen opgaat om weer te herrijzen in de lente, en mensen die elkaar opzoeken voor warmte of juist in overdenking alleen zijn. Welke wijsheid neem je mee en wat laat je achter? Daar wordt theater van gemaakt, vol schoonheid, rauwheid, humor en wijsheid. Juweeltjes van scènes en beelden, gemaakt door de deelnemers en aan elkaar geregen door de regisseurs.
De repetities vinden plaats tijdens de warmste dagen van het jaar, de hondsdagen, van maandag 4 tot en met vrijdag 15 augustus. Daarna zijn de voorstellingen op zaterdag 16 en zondag 17 augustus. De locatie is bijzonder: de Ruïnekerk aan de Dorpsstraat 31 in Oude Niedorp. Deze historische plek wordt omgebouwd tot een sfeervolle theaterlocatie, een oase van verleden en hoopvolle stenen.
Als deelnemer kun je meedoen aan workshops van verschillende disciplines, waarbij dit jaar de nadruk ligt op het vormgeven van de locatie. Samen creëer je de voorstelling en je kunt zelf aangeven wat je kwijt wilt over het thema. Wil je dansen, tekst maken, zingen of een scène spelen? Alles is mogelijk en jouw inbreng is welkom.
De regisseurs Eva Krammer en Caroline van Veggel, dansdocent Tineke Veenhof en muzikaal leider Andre Jansen begeleiden het hele proces. Er is ook ruimte voor een koor en een band. Zangers beginnen iets eerder met het instuderen van liederen en komen een aantal keer samen tijdens de repetitieweken. De muzikanten werken aan de muziek die verwerkt wordt in de voorstelling.
Daarnaast zijn ook handige handen nodig om de vormgeving af te maken tijdens de repetitieweken. En gastvrouwen en gastheren zijn welkom om het hele proces tijdens de repetities en uitvoeringen in goede banen te leiden. Je kunt je ook voor een paar dagen opgeven. Je zorgt voor koffie en thee, zorgt dat alles soepel verloopt en leeft mee met de acteurs en dansers. Het is gezellig en een leuke manier om betrokken te zijn.
Wil je meedoen als speler, zanger, muzikant, vormgever of gastvrouw/gastheer? Meld je dan aan via www.cultuurbinnendedijken.nl/winkel. Misschien is dit jouw culturele vakantie vol inspiratie, creativiteit en saamhorigheid.






Meer nieuws uit Hollands Kroon?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie