Waarom het station van Anna Paulowna straks ineens vol staat met koninklijke weetjes

ANNA PAULOWNA – In het kader van het feestelijke jubileumjaar ‘Meer Koningin Anna Paulowna in Anna Paulowna’, sluit ook het treinstation van Anna Paulowna zich aan bij de vieringen.
In samenwerking met de NS en de gemeente Hollands Kroon wordt het stationsgebouw op bijzondere wijze aangekleed. Als eerbetoon aan de Russische grootvorstin en naamgeefster van het dorp wordt het stationsgebouw feestelijk versierd met afbeeldingen en leuke weetjes over deze influencer koningin Anna Paulowna, zodat ook reizigers en bezoekers direct in de sfeer van het jubileumjaar worden verwelkomd. Blikvanger op het station zijn vier speciaal ingerichte etalagekasten met afbeeldingen van koningin Anna Paulowna, waarin haar leven, stijl en betekenis voor de regio tot leven worden gebracht.
Met dit initiatief krijgt het station een extra culturele en historische dimensie, passend bij het doel van het jubileumjaar: de koninklijke naamgeefster meer zichtbaar maken in het dorp dat haar naam draagt. Het station blijft tijdens de aankleding gewoon in gebruik. Bezoekers en reizigers worden van harte uitgenodigd om de versieringen en etalagekasten te komen bekijken, vanaf augustus.
Royaltywatcher Angelique de Kroon-Huizenga, initiatiefnemer van ‘meer Anna Paulowna in Anna Paulowna’, legt uit: “Koningin Anna Paulowna was de eerste Nederlandse royal met haar eigen treinstel. Een replica van haar treinstel is nog steeds te bewonderen in het spoorwegmuseum in Utrecht. Misschien een leuk uitje voor deze zomer? Samen maken we deze koningin influencer meer zichtbaar in het dorp. Koningin Anna Paulowna is niet dood, ze leeft!”
![]()
De persen draaien, al het materiaal voor het station wordt nu gedrukt. - aangeleverd






Meer nieuws uit Hollands Kroon?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie