Luba/Veko Popweekend Schagen in de steigers!

SCHAGEN – De Schager Markt staat volgend weekend geheel en al in het teken van het 39e popweekend dat op 5 en 6 augustus plaatsvindt. Dit jaar luistert het tweedaagse buitenfestival naar de naam Luba/Veko Popweekend Schagen. “In Luba en Veko vinden we dit jaar zowel de hoofd- als naamsponsor en daar zijn we zeer verguld mee. Sponsors zijn heel belangrijk om een gratis festival in de lucht te kunnen houden”, meent SES-voorzitter Piet Hein de Boer. “Het is en blijft een uitdaging om geen entree te heffen, toch is het ons wederom gelukt.”
Vorig jaar nog zag het ernaar uit dat de Stichting Evenementen Schagen (SES) op de zaterdagavond een tientje entree zou moeten heffen, omdat de organisatie na twee coronajaren niet meer over een financieel buffertje beschikte. De Boer: “Gelukkig veranderde de situatie op de valreep, zodat we evenals de voorgaande jaren het popweekend gratis konden aanbieden. Uiteraard is dat dit jaar wederom het geval met - zoals het publiek inmiddels van ons gewend is - een topprogramma.”
Feest
Marcel Meijer van Snip Productions tekende opnieuw voor de programmering die het midden houdt tussen een aantal landelijk toppers en diverse regionaal bekende bands en artiesten. Denk aan Claude, BENR en De Feestploeg maar ook de populaire en langstlopende coverband van Noord-Holland ‘Blue Star’ bestijgt het podium. En wat te denken van ‘Die Darmstädter Hübsch’? Gegarandeerd feest, want dat heeft deze band al eerder in Schagen teweeg gebracht. Ook oud-Schagenees Thijs Boontjes keert met zijn Dans- en Showorkest weer even terug naar zijn roots.
Veilig
Er is de organisatie alles aan gelegen het Luba/Veko Popweekend Schagen vlekkeloos te laten verlopen. Piet Hein de Boer: “Sinds twee jaar hebben we de status van open evenemententerrein, hetgeen inhoudt dat wij als organisatie verantwoordelijk zijn voor de veiligheid op en rond de Markt. Zeker in deze tijden is het essentieel om de bezoekers een zo veilig mogelijk gevoel te geven. In Reaction Security uit Opmeer hebben wij een fantastisch bedrijf gevonden dat die veiligheid garandeert. Zij hebben het vorig jaar top gedaan.” Voor zowel de zaterdag als de zondag is er een leeftijdscontrole. Wie 18+ is kan een polsbandje halen waarop dit vermeld staat. De leeftijdscontrole en verstrekking van de polsbandjes vinden plaats bij de drie grote entrees op de Nieuwstraat, Rensgars en het Slotplein. Steekproefsgewijs wordt hierop tevens gecontroleerd. Consumptiemuntjes zijn verkrijgbaar bij de muntkassa’s op het evenemententerrein.
Sponsoring
Zoals vermeld valt of staat een gratis toegankelijk evenement met de nodige sponsoring. “Naast Luba, Veko en Heineken, sponsort Rommers Dakbeheer bijvoorbeeld het Podium Zuid en doet Kinderopvang De Hooijbergh dat met Podium Noord. We hebben voor de liefhebbers nog een aantal sponsorpakketjes in de aanbieding vanaf 350 euro”, besluit Piet Hein de Boer, maar niet zonder te zeggen dat alle horeca-exploitanten er weer heel veel zin in hebben. “Nu maar hopen dat de weergoden ons gunstig gezind zijn. Dan kán het niet meer stuk.”
Programma
De presentatie van het Luba/Veko Popweekend Schagen is in de vertrouwde handen van Peter Meijer en Jacco Silver. Het programma ziet er als volgt uit: vrijdag 4 augustus Binnenpop, zaterdag 5 augustus: Claude, BENR, Blanko, De Feestploeg, Blanko, Rebounce, Feel Like Dancing Partyband, Re-Load, The Boogie Dogs en DJ’s Smox & MR. J Karet. Zondag 6 augustus: Thijs Boontjes Dans- en Showorkest, Die Darmstädter Hübsch, Blue Star, Heel Popweekend zingt Hazes, Close to Fire, Oxygen, Marcel’s Nederpop van Toen, KLAPBAND!, Alive and Kicking en Our Generation.
Dit alles uiteraard in de sfeervolle setting op de Schager Markt rondom de kerk op zaterdag 5 en zondag 6 augustus.







Meer nieuws uit Hollands Kroon?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie