Weet jij nog precies wat je moet doen als iedere seconde telt? BurgerAED Hoorn houdt herhalingslessen reanimatie

HOORN - Inwoners die al een reanimatie- en AED-certificaat hebben, kunnen dit najaar bij Stichting BurgerAED Hoorn hun kennis en vaardigheden opfrissen. De stichting organiseert daarvoor drie herhalingslessen in Praethuys ’t Slot in Hoorn.
De lessen vinden plaats op dinsdag 8 september, 13 oktober en 17 november, telkens van 20.00 tot 22.00 uur. Tijdens de praktische training oefenen deelnemers opnieuw met reanimeren, beademen en het gebruik van een automatische externe defibrillator (AED).
Stichting BurgerAED Hoorn benadrukt het belang van regelmatig oefenen. Wie een reanimatiecertificaat heeft, moet jaarlijks een herhalingscursus volgen om het certificaat geldig te houden.
Snel handelen
Bij een hartstilstand is snel ingrijpen belangrijk. De gemeente Hoorn wijst erop dat burgerhulpverleners vaak eerder ter plaatse kunnen zijn dan een ambulance. Wanneer binnen zes minuten wordt gestart met reanimeren en een AED wordt ingezet, neemt de overlevingskans toe. In Hoorn zijn daarom verschillende AED’s 24 uur per dag beschikbaar voor inzet bij reanimatiemeldingen.
Stichting BurgerAED Hoorn zet zich naast het geven van cursussen in voor het beschikbaar en inzetbaar houden van AED’s in de gemeente. Ook wil de organisatie het aantal inwoners vergroten dat weet hoe te handelen bij een hartstilstand.
Aanmelden
De herhalingslessen worden gegeven in Praethuys ’t Slot aan de Van Beijerenstraat 89 in Hoorn. Deelname kost 27,50 euro per persoon. Aanmelden kan via www.burgeraedhoorn.nl/cursussen .
Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van gemeente Hoorn. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.








Meer nieuws uit Hoorn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie