Hoorn wil strooiroutes uitbreiden: meer fietspaden sneeuw- en ijsvrij

Politiek
Sociaal Hoorn/Team Tonnaer pleit al langer voor het verwijderen van de borden met de tekst ‘Bij gladheid wordt hier niet gestrooid’.
Sociaal Hoorn/Team Tonnaer pleit al langer voor het verwijderen van de borden met de tekst ‘Bij gladheid wordt hier niet gestrooid’. (Foto: aangeleverd)

HOORN - De gemeente Hoorn wil meer fietspaden opnemen in de vaste strooiroutes. Fietspaden waar nu bij gladheid niet wordt gestrooid, moeten daardoor vanaf de winter van 2027-2028 vaker sneeuw- en ijsvrij worden gehouden.

De bijbehorende waarschuwingsborden verdwijnen op die locaties. Sociaal Hoorn/Team Tonnaer is blij met de uitbreiding, maar vindt dat de gemeente er al komende winter mee moet beginnen. Dat blijkt uit antwoorden van de gemeente op technische vragen van Sociaal Hoorn/Team Tonnaer over het nieuwe Beleidsplan gladheidbestrijding 2026-2035. De fractie pleit al langer voor uitbreiding van de strooiroutes voor fietsers en voor het verwijderen van de circa zestig borden met de tekst ‘Bij gladheid wordt hier niet gestrooid’.

Met het nieuwe beleid wil de gemeente zoveel mogelijk fietspaden waar momenteel niet wordt gestrooid alsnog aan de strooiroutes toevoegen. Dat betekent niet dat automatisch ieder fietspad wordt meegenomen. Op sommige locaties is eerst overleg met omwonenden nodig of moeten verkeerstechnische aanpassingen worden gedaan. Ook kunnen volgens de gemeente andere belangen een rol spelen.

Borden verdwijnen

Op fietspaden die daadwerkelijk aan een strooiroute worden toegevoegd, worden de borden ‘Bij gladheid wordt hier niet gestrooid’ verwijderd. Niet alle circa zestig borden zullen dus automatisch verdwijnen. Voor voetpaden en trottoirs verandert het beleid niet. Volgens de gemeente zijn de meeste daarvan niet geschikt om met een strooivoertuig te behandelen. Alle voetpaden en trottoirs handmatig strooien noemt de gemeente niet uitvoerbaar.

Sociaal Hoorn/Team Tonnaer reageert positief op de uitbreiding voor fietspaden. De fractie vindt het echter teleurstellend dat deze pas vanaf de winter van 2027-2028 wordt ingevoerd. Volgens de gemeente is het niet haalbaar om de uitbreiding al komende winter door te voeren. Eerst moet de gemeenteraad instemmen met de extra kosten. Vervolgens moeten de nieuwe routes worden voorbereid en worden verwerkt in de boordcomputers van de strooivoertuigen.

Meer nieuws uit Hoorn?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: