Zeer grote loodsbrand in Lambertschaag: bewoner weet op tijd weg te komen

112-nieuws
Afbeelding
(Foto: RVP Media)

LAMBERTSCHAAG – Een zeer grote uitslaande brand heeft in de nacht van woensdag op donderdag een loods aan het Noordeinde in Lambertschaag volledig in de as gelegd. De brand werd rond 02.00 uur ontdekt nadat buurtbewoners rook zagen en een opvallende gloed in de lucht opmerkten.

Toen de brandweer ter plaatse kwam, stond de circa 40 meter lange loods al van voor tot achter in brand. Vanwege de grote rookontwikkeling werd de N239 tijdelijk afgesloten voor het verkeer. De weg is inmiddels weer vrijgegeven. Het einde van de Noordeinde is vooralsnog wel afgesloten, het is onbekend wanneer dit weer doorrijd.

De loods grensde direct aan een woning. Brandweerlieden zetten onder meer een hoogwerker en meerdere eenheden op de grond in om te voorkomen dat het vuur oversloeg naar het naastgelegen woonhuis.

Iemand te slapen

In een deel van de achterste loods lag wel iemand te slapen. Die persoon werd op tijd wakker en kon zichzelf in veiligheid brengen, maar kreeg zijn honden niet mee naar buiten. Over de honden is tot nu toe nog niks bekend.

Omdat bij de brand mogelijk asbest vrijkwam, werd een deel van het gebied afgezet. Ook werden brandweerlieden na afloop van hun werkzaamheden afgespoten als voorzorgsmaatregel vanwege mogelijke besmetting met asbestdeeltjes.

Over de oorzaak van de brand is vooralsnog niets bekend. De schade aan de loods is aanzienlijk.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Meer nieuws uit Medemblik?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: