Babbeltruc Wognum: meisje aangehouden na oplichting door nepagenten

112-nieuws
Afbeelding
(Foto: Politie.nl)

WOGNUM – De politie heeft een minderjarig meisje aangehouden voor oplichting waarbij nepagenten een slachtoffer enkele honderden euro’s en gouden sieraden afhandig maakten. Het incident vond plaats op 3 maart 2026.

Het slachtoffer werd telefonisch benaderd door personen die zich voordeden als agenten. Vervolgens kwam de minderjarige verdachte aan de deur om geld en sieraden op te halen. Het slachtoffer raakte hierdoor honderden euro’s contant geld en gouden sieraden kwijt.

Politie doet onderzoek

De politie heeft de afgelopen maanden onderzoek gedaan naar de oplichting. De recherche kwam daarbij uit bij de minderjarige verdachte. Het meisje is aangehouden en heeft het delict bekend.

Het onderzoek van de politie loopt nog verder.

Politie waarschuwt voor babbeltrucs

De politie waarschuwt opnieuw voor babbeltrucs. Daarbij proberen oplichters met een geloofwaardig verhaal het vertrouwen van hun slachtoffer te winnen. Vervolgens vragen of nemen zij bijvoorbeeld geld, sieraden of bankpassen mee.

Oplichters kunnen zich voordoen als politieagent, bankmedewerker of medewerker van een andere organisatie. Vooral senioren worden regelmatig het slachtoffer van dit soort praktijken.

Wie niemand aan de deur verwacht, wordt geadviseerd niet zomaar open te doen. Wordt er toch aangebeld door iemand die zegt namens een instantie te komen, vraag dan om een legitimatiebewijs en neem de tijd om het verhaal te controleren.

Medewerkers van de politie, banken, verzekeringsmaatschappijen of thuiszorginstellingen komen volgens de politie nooit zonder afspraak bij mensen thuis om financiële zaken te regelen. Geef daarom nooit een pinpas of pincode af.

Slachtoffer van een babbeltruc?

Is de dader verdwenen, dan kunnen slachtoffers contact opnemen met de politie via 0900-8844. Is de dader nog aanwezig of in de buurt, bel dan direct 112.

Wie informatie heeft die kan helpen bij het onderzoek, kan contact opnemen met de politie via 0900-8844. Anoniem melden kan via 0800-7000.

Meer nieuws uit Medemblik?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: