Lezing op 26 september in Oorlogsmuseum Medemblik

MEDEMBLIK - Walrecht geeft vrijdag 26 september om 20.00 uur een lezing in het Oorlogsmuseum, aan de Zeldenrust in Medemblik over een ‘wonderwapen’ uit de Tweede Wereldoorlog én de basis voor de latere ruimtevaart: de V-2 raket.
Aan het eind van de Tweede Wereldoorlog deed Duitsland een wanhopige poging om met ‘wonderwapens’ het tij te keren. De presentatie laat zien hoe en waarom Duitsland raketten ontwikkelde met als eindresultaat de veertien meter lange A-4 raket. Wernher von Braun had een leidende rol bij de ontwikkeling van deze raket.
Na de Eerste Wereldoorlog ontstond er in Duitsland een ‘rakettenkoorts’ als direct gevolg van het Verdrag van Versailles in 1919. Von Braun had een grote interesse in ruimtevaart en bleef dromen over reizen naar de planeten. Zijn droom spatte echter uiteen, toen zijn technologie werd ingezet als wapen. Aan het eind van de Tweede Wereldoorlog kreeg deze raket een nieuwe naam: V-2, van ‘Vergeldingswapen 2’. Alleen al in Den Haag en omgeving werden meer dan 1000 V-2’s afgevuurd op Londen, met als gevolg veel schade en leed.
Tot slot werpt de lezing een blik op de naoorlogse periode, waarin Von Braun met zijn kennis de basis legde voor de ruimtevaart met als hoogtepunt de bemande maanlandingen, waardoor zijn droom alsnog uitkwam.
Een kaart van 10 euro is te verkrijgen via Lezing: Tussen Droom en Daad: Wernher von Braun en de V-2 raket - Oorlogsmuseum Medemblik . (Museumkaart gratis). De opbrengsten komen geheel ten goede aan de stichting van het Oorlogsmuseum.






Meer nieuws uit Medemblik?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie