Zaailingen redden op oud zwembadterrein

WERVERSHOOF - De gemeente is samen met een groep vrijwilligers het jaar alvast goed begonnen door jonge bomen en struiken te verwijderen van een plek waar ze minder goed gedijen. Deze worden opnieuw geplant in de gemeente of gratis weggegeven. De dag is onderdeel van de landelijke campagne Meer Bomen Nu. Het gaat om zaailingen van verschillende inheemse boomsoorten, waaronder gewone esdoorn, Europese vogelkers, gewone es en veldesdoorn.
Via deze actie worden honderden jonge boompjes geoogst op plekken waar ze geen kans maken. Dit kan bijvoorbeeld doordat ze te dicht bij een pad groeien, te weinig licht krijgen of te weinig ruimte hebben. Dit initiatief draagt ook bij aan het Medembliks Bomenplan. Het plan heeft als doel om grotere hoeveelheden bomen en bos te planten binnen de gemeente. De jonge zaailingen krijgen nu een tweede kans om toch uit te groeien tot een volwaardige struik of boom. Nadat ze zijn geoogst, worden ze naar een hub gebracht waar de planten tijdelijk worden verzameld. Later worden ze dan opgehaald door nieuwe eigenaren met een geschikte plek in hun tuin.
Zwembad De Zeehoek
Initiatiefnemer Co Vlaar heeft met vrijwilligers vorig jaar aan de Vooroever in Medemblik ook een groot aantal jonge zaailingen gered. Nu was het de beurt aan het terrein rondom het voormalige zwembad De Zeehoek, waar de boompjes weg moeten wegens bouwplannen.
Na hard werken sloten de vrijwilligers gezellig af met heerlijke warme chocolademelk. Wethouder van gemeente Medemblik, Harry Nederpelt: “Gemeente Medemblik is heel blij met dit initiatief. Het draagt namelijk bij aan de vergroening van onze wijken en zorgt ook nog eens voor meer biodiversiteit.”
Meer Bomen Nu is een campagne van Urgenda, bedacht door Stichting MEERGroen en op de kaart gezet met hulp van de boeren van de Caring Farmers. Sinds 2020 gaven zij al bijna een miljoen bomen en struiken gratis weg. Iedere boom maakt elk jaar honderden zaailingen.





