Meesterlijk toneel van ODO

Algemeen
De zuster moest op de patiënt gaan zitten om hem te kalmeren.
De zuster moest op de patiënt gaan zitten om hem te kalmeren. (Foto: GvW-T)

Wat heeft iedereen weer genoten. Dorpstoneel blijkt altijd weer een succes, wellicht ook omdat je de meeste mensen kent en het heel vermakelijk is om die in een compleet andere rol te zien. Na VAT ’75 was ook Toneelvereniging ODO uit Maasland weer zeer succesvol op de planken.

Gemma van Winden-Tetteroo

Het is te hopen dat ‘Hulp op de Spoedeisende Hulp’ zoals dat in Maasland werd weergegeven, geen afspiegeling is van de echte ziekenhuissituaties. Want het is toch wat ongemakkelijk als de verpleegkundige op de patiënt moet gaan zitten omdat hij anders geen kalmerend spuitje kan krijgen. En al die geluiden van zagen en timmeren die je in de operatiekamer hoort, klinken ook niet echt geruststellend. Als je net een flink auto-ongeluk overleefd hebt, word je er ook niet echt gelukkig van als je zodanig in het verband gezet wordt, dat je net een mummie lijkt.

Chaos

Het gebeurde allemaal tijdens de uitvoeringen van ODO in Maasland. Het publiek had een onvergetelijke avond vol hilariteit en lachsalvo’s. Het was ook wel een komische toestand daar in dat streekziekenhuis. Want als de vergeetachtige oude dokter de nieuwe schoonmaker ziet en aanstelt als zijn potentiële opvolger, dan ontstaan er toch wel malle situaties. En de directeur, met zijn vorstelijk inkomen, was niet zo blij toen hij zelf de hele spoedafdeling en de operatiekamer moest gaan soppen omdat de inspecteur anders zijn ziekenhuis wilde gaan sluiten. Afijn, wel fijn als op het eind iedereen een leuke levenspartner vindt en de echte nieuwe dokter zich niet echt heeft laten afschrikken om in het vervolg de boel toch te gaan regelen in het Trefpuntziekenhuis.

Meer nieuws uit Midden-Delfland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: