'Ik wil bewustwording creëren' - Dirk Wiedijk komt met oplossing voor duurzame energie

Nieuws

OBDAM / HEERHUGOWAARD - Dirk Wiedijk (66) uit Obdam denkt dé oplossing voor goedkope en duurzame energie bedacht te hebben, waarbij alles om zwaartekracht draait. Zondag 20 oktober verzorgt Dirk een lezing in hotel-restaurant Babylon in Heerhugowaard en vertelt hij alles over zijn ontdekking.
"Al jaren zijn we met z'n allen bezig om de schone lucht te vernietigen. Dat doen we bijvoorbeeld met auto's, vliegtuigen, maar ook houtkachels en het kappen van bomen. We moeten met z'n allen ons gedrag veranderen. We kunnen allemaal een stukje bijdragen. Bijvoorbeeld door een jaartje níet met het vliegtuig op vakantie te gaan. Of door geen houtkachel te stoken, of in ieder geval zo min mogelijk. Dit kost namelijk allemaal zuurstof die we zo hard nodig hebben. Ik breng graag de discussie hierover op gang door middel van een powerpointpresentatie en fysieke voorbeelden. Zo kun je samen tot een mooie oplossing komen. Maar eerst bewustwording creëren; dat is mijn doel! Het wordt tijd dat we ons zorgen gaan maken om de kleine hoeveelheid schone lucht die we nog hebben. Laat ik voorop stellen dat ik absoluut geen angst wil zaaien. Wat ik wél wil is mensen aan het denken zetten."

Scholen
Ook verzorgt Dirk lezingen op basisscholen. "Kinderen zijn immers de toekomst. Ik denk dat het heel zinvol is om hen bewust te maken van wat er gaande is op dit moment. En hoe belangrijk schone lucht is. Wat gebeurt er als we helemaal niets doen en gewoon zo doorgaan? Ook dát laat ik de kinderen zien met behulp van een powerpointpresentatie. Natuurlijk hoop ik dat ze aan hun ouders vertellen wat ze van mij geleerd hebben. Maar waar ik het meest op hoop, is dat de kinderen blijven onthouden wat ik ze verteld heb." Dirk lacht: "Dat ze over pakweg tien jaar nog weten wie Dirk Wiedijk was en wat zijn boodschap was."
Duurzaam

Schone lucht is alleen mogelijk met duurzame energievormen. Dirk heeft een manier bedacht om goedkope en duurzame energie op te wekken met behulp van zwaartekracht. "Ik heb daar iets voor bedacht waarbij ik gebruik heb gemaakt van drie technieken: een luchtbel onder water, het soortelijk gewicht van twee vloeistoffen en een balanstechniek. Zelf heb ik het idee dat ik de speld in de hooiberg gevonden heb. Ik ben heel benieuwd wat andere mensen van mijn idee vinden. En wie weet zijn er deskundigen die mij kunnen helpen om meer met het idee te doen. Ik zou zeggen: kom naar de lezing om anders te gaan denken van waar we mee bezig zijn."
De lezing van Dirk vindt vrijdag 20 oktober van 20.00 tot 22.00 uur plaats in Babylon aan de Pannekeetweg 20 in Heerhugowaard. De zaal is open om 19.30 uur. Entree is acht euro, inclusief koffie en thee. Neem ook eens een kijkje op de website van Dirk: www.schonelucht-sos.nl.

Meer nieuws uit Opmeer?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: